Усне розпорядження щодо того, щоб тимчасово зупинити постачання Україні військової допомоги, надійшло з офісу глави Пентагону Піта Гегсета. Високопосадовці з питань національної безпеки у Білому домі, Пентагоні та Державному департаменті не знали про це.
Про це йдеться у матеріалі Reuters.
Зауважується, що наказ трьом вантажним компаніям зупинити 11 рейсів з артилерійськими снарядами та іншим озброєнням, що прямували в Україну, надійшов приблизно через тиждень після початку другого президентського терміну Дональда Трампа.
"За лічені години до Вашингтона посипалися запитання від українців у Києві та офіційних осіб у Польщі, які координували відправку вантажу. Хто віддав наказ Транспортному командуванню США, відомому як TRANSCOM, зупинити польоти? Чи це була постійна пауза для всієї допомоги? Чи лише деяких?", - пише Reuters.
Вже через тиждень польоти були відновлені.
Пізніше визначили, що, згідно з документами TRANSCOM, усний наказ надійшов з офісу Гегсета.
"Скасування відбулося після того, як 30 січня Трамп завершив нараду в Овальному кабінеті щодо України, в якій брав участь Гегсет та інші високопосадовці з питань національної безпеки, за словами трьох джерел, знайомих із ситуацією", - стверджують в Reuters.
За словами двох співрозмовників, під час зустрічі прозвучала ідея припинити допомогу Україні, але президент не давав жодних вказівок щодо припинення допомоги. Трамп не знав про наказ Гегсета, як і інші високопосадовці з національної безпеки, які брали участь у зустрічі.
У Білому домі не пояснили, чому, за словами співрозмовників Reuters, високопосадовці з національної безпеки, які відповідають за процес прийняття рішень, не знали про цей наказ або чому його так швидко скасували.
Згідно з документами, з якими ознайомилося агентство, скасування замовлень обійшлося TRANSCOM у $2,2 мільйона. У відповідь на запит про коментар TRANSCOM повідомила, що загальна сума витрат склала $1,6 мільйона - 11 рейсів було скасовано, але за один не було стягнуто жодної плати.
"Історія скасування польотів, вперше детально описана агентством Reuters, вказує на часом безсистемний процес прийняття рішень в адміністрації Трампа і структуру управління, яка є незрозумілою навіть для її власних високопоставлених членів", - зауважують в матеріалі.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що адміністрація президента США Дональда Трампа повідомила Конгрес про свій намір дати зелене світло на експорт оборонної продукції до України через прямі комерційні продажі на суму 50 мільйонів доларів США або більше.