Інвестиції в інфраструктуру допомагають долати кризи. Саме тому в США – так само, як раніше в Україні – запускають масштабну інфраструктурну програму.
Про те, що спільного в ініціатив президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена, пише голова Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков.
Президент Джо Байден заявив, що США витратять на інфраструктурні проєкти 2,2 трлн доларів. Зокрема, 115 млрд інвестують у будівництво доріг, 100 млрд підуть на розвиток електромереж, 137 млрд витратять на ремонт і будівництво шкіл. Проєкт розрахований на 8 років і буде наймасштабнішим з часів будівництва мережі магістралей Ейзенхауера.
"Вкладати гроші в інфраструктуру під час кризи - це найправильніше рішення, щоб врятувати економіку", - зазначає політолог.
За його словами, інфраструктурна програма Джо Байдена дуже нагадує "Велике будівництво", ініційоване Володимиром Зеленським. Різниця в тому, що в Україні мегапроєкти почали будувати на рік раніше.
"І дуже важливо займатися не тільки дорогами, які, як нитки, зшивають країну. Потрібно ще приділяти увагу об'єктам соціальної інфраструктури: приймальним відділенням лікарень, садкам, школам, спортивним об'єктам, які також будують у рамках "Великого будівництва", - коментує Биков.
Він уточнив, що за дорученням Президента координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко взяв під особливий контроль приймальні відділення лікарень і завершення довгобудів. "І, як бачимо, вже побудували дві сотні приймальних відділень, запустили рух по першій частині Запорізького моста, а до Дня Незалежності міст відкриють повністю", - коментує політолог.
Раніше повідомлялося, що у 2021 році за президентською програмою "Велике будівництво" в Україні буде побудовано і відремонтовано 6 500 км доріг і 245 штучних споруд, включаючи мости.