RU  UA  EN

Середа, 26 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.90
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

26 червня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

"Наш край" закликає посилити покарання для чиновників за участь в релігійних конфліктах

Влада повинна посилити відповідальність за напад, захоплення або пошкодження релігійних споруд.

Про це заявив народний депутат від партії "Наш край" Сергій Шахов.

Він закликав посилити відповідальність чиновників за участь у міжконфесійних протистояннях на боці однієї зі сторін.

"У міру наближення надання українській церкві Томосу на місцях почастішали заклики до перерозподілу культових споруд. У протистояння часто залучаються місцеві чиновники, що неприпустимо в країні, де церква відокремлена від держави. Це викликає бурхливу реакцію віруючих і громадськості. Влада повинна посилити відповідальність за напади, захоплення або пошкодження релігійних споруд. Особливо, що стосується участі в таких конфліктах посадових осіб ", - зазначив Сергій Шахов.

Народний депутат зазначив, що збереження міжнаціонального і міжконфесійного миру - одна з найважливіших завдань влади.

"Конституція і Програма діяльності уряду передбачають створення рівних умов для релігійних організацій, недопущення міжконфесійних протистоянь. На щастя, незважаючи на неоднозначні події в країні, у нас ніколи не було ворожнечі на національному чи релігійному ґрунті. Це досягнення треба зберегти за всяку ціну", - вважає Сергій Шахов.

Він закликав владу на законодавчому рівні заборонити втручання чиновників у діяльність релігійних громад.

"Відповідно до духу рекомендацій Парламентської асамблеї Ради Європи з питань захисту власності релігійних громад партія« Наш край »закликає українську владу ввести п'ятирічний мораторій на повноваження місцевої влади передавати храми від однієї громади до іншої. Влада повинна тримати такі питання на контролі, всі суперечки повинні вирішуватися тільки в суді. Упевнений, дотримання законності і свободи совісті зробить нашу країну сильнішою ", - резюмував Сергій Шахов.

Нагадаємо, що в селі Старий Гвіздець Коломийського району Івано-Франківської області депутати сільради одностороннім рішенням передали храм у користування одній з церковних громад. Це викликало обурення у представників іншої громади. Поліція відкрила провадження. Спори за храми також тривають в селі Кути Шумського району Тернопільської області та місті Костянтинівка Донецької області.

Новости партнеров

Загрузка...