Пріоритети державної бюджетної політики, які демонструє влада, суперечать реальним інтересам громад, оскільки вони не націлені на забезпечення елементарних соціальних стандартів життя людей.
Про це в ефірі телеканалу "НАШ" заявила народний депутат від Опозиційної платформи - За життя Тетяна Плачкова.
Політик підкреслила, що в умовах пандемії виділення на створення патріотичних серіалів 100 млн грн з фонду боротьби з COVID-19 - приклад неефективності використання бюджетних коштів. Вона обурена, що всупереч її пропозиції про виділення з бюджету країни на 2021 1 млрд грн на забезпечення централізованого водопостачання сільських населених пунктів Одеської області влада передбачила лише 110 млн.
"100 млн зі створеного для протистояння пандемії спецфонду - на зйомку патріотичних серіалів. Чи годиться це? "Так", - виправдовуються представники влади і стверджують, що в масштабах закладених в бюджеті мільярдів це копійки. Можливо. Але чому тоді такі ж копійки вони планують виділити на першочергове забезпечення сільських населених пунктів Одещини централізованим водопостачанням? 110 млн - стільки на ці цілі передбачено в проекті держбюджету-2021, хоча в своїх бюджетних пропозиціях я наполягала на 1 млрд", - зазначила вона.
Нардеп вважає, що при обмежених можливостях бюджету фінансування, в першу чергу, має спрямовуватися на забезпечення елементарних соціальних стандартів життя.
"100 млн на патріотичні серіали і 110 млн - на воду для людей, які живуть на територіях, де централізованого водопостачання не було ніколи. В Одеській області таких сільських населених пунктів 57%. У XXI столітті. Порівнена така пріоритетність?" - обурилася Плачкова.
Вона підкреслила, що без підтримки з боку держави місцеві бюджети не зможуть забезпечити реалізацію програм, пов'язаних з вирішенням цієї проблеми.
"Мені намагаються довести, що питання з водою - це відповідальність місцевого самоврядування. Мовляв, в умовах децентралізації воно відповідає за якість життя на місцях. Смію нагадати, що, за даними Рахункової палати, частина самодостатніх місцевих бюджетів, згідно з прийнятим в першому читанні головному фіндокументу країни, в 2021 зменшиться до 25%. Де децентралізованим громадам думати про воду? Вистачило б на шматок хліба", - резюмувала Тетяна Плачкова.