RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Політика

Новини

24 листопада

Всі новини

Претендент на пост міністра оборони Юрій Гусєв був звільнений з МОУ після корупційного скандалу - документ

Претендент на пост міністра оборони Юрій Гусєв був звільнений з посади заступника глави Міноборони після звинувачень в корупції.

Про це пише журналіст Андрій Коваленко у блозі на Цензор.НЕТ з посиланням на документи.

"Ми вже писали про те, що Юрій Гусев зараз розглядається як претендент на посаду міністра оборони… В 2016 році його було звільнено з посади заступника міністра після гучного корупційного скандалу… З’ясувалося, що в той час, коли Юрій Гусєв очолював тендерний комітет МО та особисто опікувався усіма "паливними" контрактами, він, закупаючи пальне через мережу посередників, "нагрів" державу щонайменше на 200 млн грн…Інформація була розміщена в малопомітному "технічному" рішенні суду. Прокурор, який вів у 2015 справу про зловживання в закупках пального, звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Суд фактично у цьому відмовив, але в тексті ухвали зазначені практично всі факти, що нас цікавлять", - пише журналіст.

Департаментом держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони 09.10.2014 укладено договір щодо постачання палива для реактивних двигунів з ТОВ "Перша компанія Максимум". Паливо ТОВ "Перша компанія Максимум", придбало у ТОВ "Партнер Олеум" та інших підприємств за нижчою ціною. Цим державі спричинено збитки на 15 762 367 грн. Органом досудового розслідування у кримінальному проваджені досліджується питання отримання службовими особами МОУнеправомірної вигоди за надання переваг у перемогах по проведенню процедур закупівлі товарів. Досудовим слідством установлено, що службові особи Міноборони, а саме: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та інші здійснювали підготовку документації конкурсних торгів чи кваліфікаційної документації за такими умовами, щоб перемогу у торгах отримала конкретна особа. Згадані особи у письмовій формі звітувались перед головою Ради волонтерів при Міноборони ОСОБА_6, за що отримували виплати з Миколаївського обласного БФ "Регіональний Фонд Благочестя". Виплати отримувалисявпродовж грудня 2014 – липень 2015.

"Серед перелічених "ОСІБ" ховаються тодішні працівники МО Юрій Гусєв та Давід Арахамія. А "Регіональний фонд благочестя" є Миколаївським обласним благодійним фондом (код ЄРДПОУ 36143302) який напряму пов’язаний з Давідом Арахамією – через цей фонд, відповідно до ухвали суду, фігуранти отримували свої "відкати", - йдеться у блозі.

Висновок Держказначейської служби, що контрольна додаткова закупівля палива, яку з початком скандалу здійснювали під моніторингом депутатів ВРУ, принесла економію у 123 млн грн.

"Тобто у попередній закупівлі така сума пішла "вірогідно" прямо в кишеню Юрію Гусеву та його можливим подільникам за схемою, що зазначена вище…", - пише автор.

Як йдеться у блозі, "Гусєва звісно відразу викинули з Міноборони разом з Арахамією, але педалювати справу не стали. Але Юрій Гусєв (принаймні матеріально) від цього не постраждав. Це легко зрозуміти, якщо порівняти його декларації між 2014 та 2016… До яких "вершин" піднімуться статки сім’ї Юрія Гусева якщо його призначать міністром і як таке призначення вдарить по рейтингу "слуг народу" – можна тільки гадати…" - робить висновок автор.