RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Політика

Новини

22 січня

Всі новини

Нардепа Культенко звинуватили в спробах дестабілізації "монобільшості" з подачі Ахметова - ЗМІ

Інформація зі ЗМІ та Telegram-каналів про те, що народний депутат і заступник голови фракції "Слуга народу" Артем Культенко нібито збирає групу для дестабілізації ситуації в "монобільшості" в інтересах Ріната Ахметова, підтверджується, проте масштаби впливу Культенка у фракції перебільшені.

Про це повідомило видання Українські новини.

Раніше ряд Telеgram-каналів опублікував інформацію, згідно з якою протягом вересня Артем Культенко нібито вів переговори з оточенням Ріната Ахметова. Метою переговорів, як передбачається, могло бути формування групи з декількох депутатів, які б здійснювали заходи щодо дестабілізації єдності фракції "Слуга народу" зсередини.

"З чуток, Культенко порядком втомили командні завдання, які ставлять перед "слугами" керівництво партії та президент, і він вирішив якщо не замислитися про "сольну" кар'єру, то як мінімум прискорити процес заробляння грошей через прямий лобізм. "Непримітний" і нібито лояльний до влади Культенко зможе просувати не найочевидніші ініціативи. Крім того, в інтересах Ахметова підтримка постійних внутрішніх чвар в СН", - йдеться в повідомленні.

Журналісти нагадали, що Культенко пройшов до парламенту за списком "Слуга народу" під №51. ЗМІ і експерти пов'язують його з кількома угрупуваннями, які контролювали МАФи в Києві, йдеться про структури, підконтрольних Андрію Холодову (народний депутат від "слуг", кум дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко), і Роману Солодкому. Раніше його спроби балотуватися і в Київську міськраду, і ВРУ успіхом не увінчалися. У його деклараціях близько 1 млн дол і 1 млн грн готівкою, куплені за заниженими цінами Mercedes-Benz і Range Rover, 2 земельні ділянки в селі Гора і 2 недобудованих будинки, куплені за заниженими цінами.

У публічну площину Культенко потрапляв через дрібні скандали - через участь у вечірках нардепів під час карантину, подачі дивних запитів правоохоронних органів, проросійські погляди.

Раніше "Новое время" відносило Культенка до групи так званих незгодних - близько 10 депутатів, які регулярно голосують врозріз з позицією з принципових для "Слуг народу" гуманітарних питань.

"У кулуарах прізвище Культенко називають в переліку тих, хто готовий буде підтримати "сольну" кар'єру Дмитра Разумкова після його відставки з посади спікера Верховної Ради. Одним з ключових спонсорів особистого проєкту Разумкова також називають Ріната Ахметова", - йдеться в статті.

Джерела видання у фракції "Слуга народу" впевнені, що роль Культенка в "підриві довіри" всередині фракції може бути перебільшена авторами Telegram-каналів.

"Не дивлячись на видиму активність, його вага в партії не можна порівнятись з главами комітетів або груп. А спроби лобіювання інтересів олігарха через кулуарні інтриги і неузгоджені з керівництвом фракції законопроєкти легко можуть закінчитися для списочника Культенка позбавленням депутатського мандата", - резюмувало видання.