Одним з найпоширеніших випадків засудження військових є притягнення до кримінальної відповідальності за втрату військового майна, проте ці кейси не викликають підтримки у самих суддів та керівництва Верховного суду України.
Про це зокрема висловився голова Верховного Суду Станіслав Кравченко для "Інтерфакс-Україна", коментуючи статистику Державної судової адміністрації (ДСА).
Наразі, за офіційними даними, покарані за втрату військового майна 37 осіб - військовослужбовців.
"Що це за майно, наскільки важливе, щоб засудити людину і відправити для відбування покарання?", - сказав очільник Верховного суду.
Також він розповів про найпоширеніший злочин серед військовослужбовців – це самовільне залишення військової частини (СЗЧ), засуджено за нього 1577 військових, 30 з яких – жінки. З усіх випадків засудження військових за СЗЧ притягнуті до відповідальності 61%.
Також, за даними ДСА, за порушення правил поводження зі зброєю засуджено 35 осіб, за дезертирство - 113, ухилення від військової служби через завдання собі каліцтва - 32.
"Загалом, згідно зі статистичними даними ДСА, кількість засуджених за воєнні злочини у 2023 році була значно вищою, ніж у 2022 році, - 2 тис. 585 осіб і 1 тис. 490 відповідно. Йдеться про вироки, які вже набули законної сили", - підсумував голова Верховного Суду.
Як повідомляв "Апостроф", раніше суд вирішив звільнити під заставу у 9 млн грн колишнього співробітника ГУР Романа Червінського, якого звинувачують у перевищенні повноважень.