На Дніпропетровщині розпочато будівництво сучасних амбулаторій за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини.
Про це повідомили губернатор області Валентин Резніченко і віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.
Юрій Голик (зліва) і Валентин Резніченко
Всього в області планують побудувати 18 таких медзакладів. На будівництво і оснащення з Держбюджету виділено 161,6 млн грн. Резніченко і Зубко відвідали сьогодні одну зі споруджуваних амбулаторій в селі Іванівка Петриківського району.
"За ініціативи Президента ми розвиваємо мережу первинної медичної допомоги в сільській місцевості, адже 33% українців живе саме там, - зазначив Зубко. - У Дніпропетровській області буде 18 нових амбулаторій, в цілому по Україні - 513. Сьогодні вже є і проекти, і земельні ділянки, і договори з генпідрядниками. Це той темп, на який ми розраховували. Є й лідери у впровадженні проекту, Дніпропетровщина - один з них".
Геннадій Зубко і Гліб Пригунов
Геннадій Зубко додав, що будівництво нової мережі амбулаторій - саме той проект, який повинен показати новий стандарт первинної медичної допомоги в селі. Він оглянув хід робіт на одній з амбулаторій, яку будують в Іванівці. Підрядники вже виконали підготовчі роботи, вирили котлован, закладають фундамент. За проектом, це буде одноповерхова будівля, яку зберуть зі швидкомонтованих конструкцій.
"Амбулаторія буде відповідати сучасним технічним вимогам. Вона буде енергоефективною, комфортною, з набором необхідного обладнання. А ще - повністю пристосованою для людей з інвалідністю", - повідомив Резніченко.
Медзаклади побудують в 11 районах - Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському, Юр'ївському.
"Діє програма Президента України Петра Порошенка з будівництва амбулаторій в сільській місцевості. Це дуже важливо, адже роками цьому не приділялося уваги, - сказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. - У 2018 році на Дніпропетровщині ми почали будівництво 18 нових амбулаторій. У декількох з них роботи плануємо завершити цього року, в інших - у 2019-м. Паралельно з будівництвом медустанов закуповується обладнання".
"Цей проект передбачає радикальну зміну первинної медичної допомоги в селі. Це новий набір обладнання, транспорт для сімейного лікаря, цілодобовий зв'язок", - зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.