RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика

Новини

22 грудня

Всі новини

ЗМІ розповіли, як чиновник Оленич освоює мільйони з бюджету Києва на проекти-пустушки

Директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич ще на посаді заступника департаменту IТ КМДА пролобіював виділення 1,5 млрд гривень з міського бюджету на проекти, які вже реалізовані за набагато меншу вартість.

Про це повідомляє видання "КП в Україні".

"Навички освоювати бюджетні гроші Петро Оленич практикував ще не будучи главою департаменту, а тільки з позиції заступника. У березні 2017 він був приставлений до Назарова заступником начальника департаменту IТ КМДА. Дива не сталося, і, як свідчать дані внутрішнього аудиту, молода команда з Оленичем взяла участь в розкраданні бюджетних грошей", - йдеться в статті.

Як повідомляє видання, одна з програм, на яку були "виділені" гроші - проект відкритого земельного кадастру, який Оленич буде піарити на посаді глави департаменту земельних ресурсів.

"Петро Оленич "зарекомендував" себе на хлібних посадах в КМДА. За два роки роботи в різних департаментах він вивів через своє КП понад мільярд гривень. Вони були витрачені на непотрібне місту програмне забезпечення і різні дрібниці. Крім того, Оленич затіяв інвентаризацію київської землі, яку за бюджетні гроші проводить підвідомче йому КП. Це при тому, що КМДА має повну інформацію про інвентаризацію київських земель з 1998 року в електронному вигляді. Тобто ніяка інвентаризація землі столиці не потрібна", - повідомляється в статті.

Крім цього, зазначає видання, Оленич провів через Київраду документ, що дозволяє йому в 2019 році освоїти на темі землеустрою майже 1,4 млрд гривень зі столичної скарбниці. Програму затвердили без звіту про виконання аналогічної програми, яка стартувала ще в 2016 році.

"Петро Оленич запевняв депутатів Київради, що фінансування "старої програми" передбачалося в розмірі 1,5 млрд гривень. Якщо вірити офіційним документам це брехня. У 2016 році передбачалося за п'ять років досягти того ж ефекту, витративши всього 184,9 млн гривень, з яких тільки 129,9 млн грн - зі столичної скарбниці. Тепер Програму використання і охорони земель Києва (на 2019-2021 роки) збираються фінансувати в небувалих обсягах і за рахунок столичних платників податків", - підсумувало видання.