Олена Якименко, яка 14-й рік очолює міський відділ охорони здоров'я Одеси і не має зареєстрованого бізнесу, задекларувала цілий статок з нерухомості, коштовностей і накопичень.
Про це повідомляє ІА УНН.
У власності чиновниці виявилися 2 квартири (по 78 і 92,8 кв м), 3 будинки (283,6 кв м, 245,2 кв м, 87,8 кв м), 5 земельних ділянок (загальна площа 1,7 тис. кв м), паркомісце і гараж. Ще одну квартиру оформлено на її чоловіка Володимира Ольшевського. Якименко також вказала в декларації ювелірні вироби з дорогоцінними каменями, позашляховик Toyota RAV 4 hybrid AWD 2017 року випуску за 1 млн грн, понад 5 млн у гривневому еквіваленті готівкою і рахунки в 9 банках.
"Як викладацькою діяльністю і держслужбою накопичити 5 млн грн і накупити нерухомості, якої вистачить, щоб заселити всю сім'ю, включаючи внуків, - питання. Олена Якименко пересиділа трьох мерів і міцно тримається за крісло. Розкачати його спромігся лише COVID-19", - пише видання.
Видання повідомило про можливе звільнення Якименко через провальну боротьбу з COVID-19 і блокування відкриття ПЛР-лабораторії в інтересах приватних лабораторій.
"У місті подейкують, що в цьому і полягає задум міського відділу охорони здоров'я: за бонуси ("відкати") забезпечити приватні лабораторії пацієнтами, яким нікуди більше піти", - пише Gazeta.ua.
В останні місяці Якименко "прославилася" скандальними заявами: в зриві відкриття ПЛР-лабораторії вона звинуватила МОЗ, а в переповнених клініках і поганій статистиці - одеситів. На думку глави міського відділу охорони здоров'я, пацієнти "агресивно лізуть в стаціонар", відмовляються виписуватися і видають себе за місцевих, аби потрапити в місцеву інфекціонку.
"Публікація із заявою чиновниці викликала обурення на сайті Думська. Одесити пишуть: лікуватися вдома нема за що і страшно, оскільки стан може погіршитися до критичного... Називають міськздоров "бандою" і радять "рятувати людей, а не статистику підганяти", - пише видання.
Звільнити Якименко одеські активісти вимагали ще в березні. Директора міського відділу охорони здоров'я звинувачували в "знищенні кардіоклінікі заради оренди", "завалі" міської програми "Здоров'я", яка передбачала безкоштовну допомогу сердечникам, і лобіювання інтересів приватної клініки "Свята Катерина" на тендерах.
"Громадські пропонували допомогти купити апарат для діагностування онкології в міську лікарню за 12 млн грн. Замість цього місто закупило за кілька десятків мільйонів послуги у "Святої Катерини". Ця ж клініка почала надавати екстрену медичну допомогу вихованцям дитячих садків і шкіл, за що отримає від департаменту освіти понад 6 млн грн. Тендери міського відділу охорони здоров'я, в яких "Свята Катерина" програвала, обов'язково скасовуються і проводяться заново", - йдеться в матеріалі.