RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Політика

Новини

21 січня

Всі новини

"Вилучення зруйнує систему оборони": АМУ звернулась до керівництва держави щодо збереження частки ПДФО у громад

Асоціація міст України, яку очолює мер Києва Віталій Кличко, звернулась до центральної влади щодо збереження в державному бюджеті на наступний рік "військового" ПДФО у місцевих бюджетах та загалом 64% ПДФО. Вилучення у громад частини податку на доходи фізичних осіб зруйнує систему оборони країни, наголошується у зверненні.

Про це повідомляється на сайт АМУ.

"Ініціатива про вилучення з доходів місцевих бюджетів "військового" ПДФО руйнує державну єдність, яка здивувала світ з 24 лютого 2022 року, ділить громадян України на різні категорії, позбавляє захисників та їх родини гарантованих Конституцією України прав, що забезпечуються місцевим самоврядуванням. Просимо зберегти в Державному бюджеті України на 2024 рік в доходах місцевих бюджетів "військовий" ПДФО та 64% ПДФО з замороженням реверсних вилучень, а також підтримати законопроєкти 9559-д і 9560-1, які легалізують допомогу органів місцевого самоврядування Об’єднаним силам Збройних сил України", - йдеться у зверненні.

У зверненні наголошується, що кошти на оборону, які надаються органами місцевого самоврядування військовим підрозділам, - це доповнення до централізованого забезпечення, яке є доступним, швидким, прозорим та підконтрольним державі.

"Витрати місцевого самоврядування на безпеку і оборону перевищують розмір надходжень від "військового" ПДФО мінімум на 77%, адже це не тільки допомога силам безпеки й оборони, але й забезпечення ВПО, розчищення й відновлення зруйнованих вибухами будівель й інфраструктури, утримання лікарень, в тому числі поряд з лінією фронту, надання допомоги сім’ям військовослужбовців", - наголошують в АМУ.

Щоб уникнути неналежного використання коштів, Асоціація пропонує сформувати цільові захищені статті видатків місцевих бюджетів, сформовані з 70% "військового" ПДФО, так званий "бюджет безпеки й оборони" та заморозити реверсні вилучення. Таким чином "військовий" ПДФО залишиться мобільним й прозорим в органах місцевого самоврядування й продовжить служити нашій спільній Перемозі, наголошують в АМУ.

Голови громад звернули увагу на Закон України 3050-ІХ від 11.04.23, яким Верховна Рада України відмовилась від вже сплачених 14 млрд грн. Отже ініціатива по вилученню "військового" ПДФО - це не про пошук коштів, а про зміну системи взаємодії, зазначають в Асоціації міст України.

Асоціація міст України готова підтверджувати зазначене в зверненнях розрахунками, що базуються на офіційних даних 754 громад.