Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування вибухів на українських складах боєприпасів в Балаклії підготувала свій перший звіт.
Про це повідомляє глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія на своїй Facebook-сторінці.
Як з'ясувалося, в Балаклії мав місце підрив спеціальних зарядів, які заздалегідь були закладені в землю, а не атака безпілотника. Проти цього свідчать два факти:
- Експертиза встановила, що причиною одного з перших вибухів, з якого все почалося, був підрив спеціальних зарядів, які заздалегідь були закладені в землю. В результаті вибуху утворилася велика воронка.
-
Після гасіння пожежі на території арсеналу виявили до 10 аналогічних воронок. Що, на думку політика, свідчить про аналогічний характер їх мінування.
Також, за словами Арахамії, є матеріали слідства, які підтверджують, що в момент вибуху в районі Балаклеї не було ніяких літальних апаратів, а відомості "Укравіаруху" про проліт безпілотника неможливо перевірити.
Політик підкреслив, що закласти велику кількість кумулятивно-фугасних зарядів неможливо так, щоб цього ніхто не помітив, а їх установка вимагає спеціальних знань і навичок.
Тому нардеп припускає, що все могло робитися в "умовах очевидності для військовослужбовців частини і не за один день". За його даними, в матеріалах справи ця інформація відсутня, а ті, хто вели розслідування, "за дивним збігом обставин, після цього отримали підвищення по службі". Він зазначає, що викладені факти можуть свідчити про фальсифікацію матеріалів кримінального провадження.
Арахамія зазначив, що в результаті вибухів на найпотужнішому арсеналі в Східній Європі Україна втратила майна і боєприпасів на понад 12 млрд гривень.
Як повідомляв "Апостроф", в 2017 році в Балаклії сталася потужна пожежа, в ході якої загинула одна місцева жителька, троє людей отримали поранення. Наслідки події владі довелося виправляти протягом кількох місяців, оскільки по території були розкидані боєприпаси.
У 2018 році, 3 травня, в Балаклії Харківської області знову почули вибухи. За словами місцевих чиновників, там проводили планові підриви снарядів, після чого в двох місцях сталося загоряння трави. Пожежа стала причиною позапланової детонації на території у арсеналу.