RU  UA  EN

Вівторок, 19 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

18 листопада

Всі новини

День мучеників Бориса і Гліба: головні заборони і прикмети дня

15 травня за церковним православним календарем шануються святі Борис і Гліб, в народній молві з цим днем пов'язана низка прикмет і традицій.

Історія дня

Борис і Гліб (у хрещенні Роман і Давид) були синами київського великого князя Володимира Святославича. За офіційною версією, вони були вбиті старшим братом Святополком в міжусобній боротьбі, яка спалахнула після смерті князя в 1015 році. Борис і Гліб стали першими руськими святими, їх канонізували в лику мучеників-страстотерпців, зробивши їх покровителями Руської землі і "небесними помічниками" руських князів.

Солов'їний день

У народі 15 травня називають іноді солов'їним днем, оскільки саме в цей день традиційно починають співати солов'ї - провісники літнього тепла. Прикмети говорили, якщо соловей співає всю ніч, то наступний день буде сонячним. А кому вдавалося почути спів цього птаха раніше, ніж зозулю, того чекало щасливе літо.

Вважається, що цей день сприятливий для розмови по душам з людиною, з якою ви давно не знаходите спільну мову. Ще в день Бориса і Гліба можна звертатися до начальства з проханням, не боячись, що вам відмовлять. Але категорично не можна робити це зверхньо.

Що не можна робити

У народі вважають, що 15 травня не можна витрачати всі гроші з гаманця. Варто залишити до вечора хоч кілька купюр, інакше в майбутньому з'явиться необхідність фінансової підтримки. Не можна також перераховувати гроші після заходу сонця - це загрожує не просто фінансовими проблемами, а повною бідністю. Всі наявні готівкові кошти в день Бориса і Гліба обов'язково потрібно перерахувати до сходу. Рекомендують не класти в гаманець разом з грошима чеки, інакше можна привернути до себе зайві витрати.