У Рівному чоловік помер після відмови прийняти його в інфекційне відділення міської лікарні, хоча експрес-тест підтвердив наявність COVID-19.
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на "Обозреватель".
Дочка загиблого Івана Шиманського Олена Чернієнко розповіла, що 31 травня батько повернувся з роботи з задишкою.
"Ще до цього днів п'ять він почувався погано, температура була невисокою, 37 градусів, потім зникла. Але з'явилася задишка, це одна з ознак коронавірусу. Температура була 38, мама викликала швидку. Їх обох відвезли до інфекційного відділення міської лікарні Рівного", – говорить жінка.
У лікарні літньому чоловікові зробили експрес-тест, який показав коронавірус.
"Але також взяли аналіз на ПЛР і сказали, що результати потрібно чекати два-три дні. Жодного обстеження батькові не проводили, не зробили навіть КТ або рентген. Просто вручили письмову консультацію про те, що рекомендують звернутися до сімейного лікаря. І все. Ніхто не пропонував йому лягти в лікарню. Назад батькам довелося їхати на таксі самим", – зазначає Чернієнко.
Однак увечері в Івана Матвійовича піднялася температура вище 40 градусів, дружина зателефонувала в інфекційне відділення та запитала, що робити, там порадили приймати парацетамол, температура повинна впасти. Однак, незважаючи на прийнятий парацетамол, батькові Олени ставало гірше.
"Мама дзвонила в швидку, а батько вже не рухався, хоча ще був при свідомості. У нього градом котилися сльози, він розумів, що вмирає. У швидкій говорили, що бригада вже виїхала, але, коли лікарі приїхали, тато вже помер", – додала дочка.
Мамі Олени з п'ятої години ранку до першої години дня довелося перебувати в квартирі з тілом чоловіка. Ніхто не їхав забрати труп у морг.
Медики швидкої рекомендували телефонувати на "102", щоб наряд приїхав і зафіксував смерть. Однак на півтора десятка дзвінків у поліцію там відповідали: "Чекайте, наряд виїхав".
"Тільки коли мені вдалося додзвонитися в обласну адміністрацію заступнику голови, він повідомив, що у них така ситуація вперше, коли людина вмирає, не дочекавшись результату тесту на COVID-19. Виходить, китайському тесту вони не довіряють, а ПЛР тесту ще немає. Тому вони вирішують, що ж робити, і в який морг його везти", – розповідає Олена.
Дочка запевняє, що влада обманює, жінку обурило, коли від імені обласної влади з'явилося повідомлення, що нібито її батько відмовився від госпіталізації, а потім помер.
"Це відверта брехня! Їм потрібно було прикрити цей випадок смерті, тому так і заявили. Я питала у батьків, що їм сказали в лікарні? Там заявили, що треба чекати результату тесту. До того ж, його навіть не обстежили, тільки взяли аналіз і поміряли тиск та температуру. Вони навіть КТ йому не зробили. Коли я стала відкрито писати про те, що це неправда, вони терміново скликали брифінг. І заявили, що у них є позначка в журналі, де написано, що нібито батько відмовився від госпіталізації. Я сама юристка і знаю, що якщо людина не хоче в лікарню, вона власною рукою пише заяву про відмову. Такого документа у них немає", – обурюється Олена.
Літня жінка в поліцію звертатися не хоче. Як і дочка-юрист, вона прекрасно розуміє, що, крім витрачених нервів, нічого не доб'ється.
Як повідомляв "Апостроф", головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко попередив, що в Україні 7 тисяч громадян можуть померти від коронавірусу COVID-19 до кінця року, якщо українці не будуть дотримуватися адаптивного карантину.