У п'ятницю, 26 червня, православні віруючі шанують пам'ять святої мучениці Акиліни Старшої, яка народилася в III столітті. У народі цей день називали "Акулини-гречишниці".

"Апостроф" розповідає про прикмети і заборони цього дня.

Свята жила за часів правління римського імператора Діоклетіана, який видавав укази проти християн. Один із рабів начальника області розповів своєму панові про те, що Акулина не шанує богів-ідолів і проповідує чужу віру, а також відвертає деяких від язичництва. Начальник області наказав схопити дівчину.

Акулину піддали жорстоким тортурам, проте навіть після цього вона не зреклася своєї віри. Дівчина прийняла мученицьку смерть.

У день її пам'яті було прийнято готувати кашу з гречки, що залишилася від попереднього врожаю. Цим блюдом пригощали жебраків і мандрівників.

У степових краях за тиждень до цього дня або на тиждень пізніше сіяли гречку.

Селяни вважали поганою прикметою пити на Акулину молоко, оскільки вірили, що в цей день воно стає шкідливим для здоров'я.

Заборонялося в день Акулини працювати, вечір прийнято було проводити в колі сім'ї за розкішним столом, головним блюдом якого повинна бути гречка. Тоді, згідно з прикметою, весь рік сім'я буде багатою і щасливою.

У цей день варто з оптимізмом дивитися на життя, це допоможе залучити удачу.

А ось нити і скаржитися не рекомендується - інакше можна зіткнутися з такими проблемами, на тлі яких нинішні приводи для невдоволення будуть видаватися дрібницею.

Крім того не можна виходити з дому без особливої причини, щоб не накликати на себе пристріт.

Взагалі наші предки вірили, що в день Акулини-гречишниці треба тримати своє щастя при собі - адже не дарма кажуть, що щастя любить тишу.

Як повідомляв "Апостроф", скоро, в ніч з 6 на 7 липня, українці відзначатимуть Івана Купала. "Апостроф" розповідав, що можна і що не можна робити в цей день.