У понеділок, 29 червня, в православній церкві християни вшановують пам'ять святителя Тихона Амафунтського, який славився своїм милосердям. У народному календарі він має назву Тихонів день або Тихий день
"Апостроф" розповідає про прикмети та традиції цього свята.
Здавна на Тихона було заведено читати молитви, спрямовані на позбавлення від недуги і зцілення від болю. Молитва від зубного болю, прочитана перед іконою, вважалася особливо ефективною цього дня.
Господині в цей день займалися збором цілющих трав, які до цього часу накопичили достатньо цілющих властивостей. А ось клопотати біля печі вважалося в цей день небажаним. За повір'ям, це може принести в життя бідність або грошові проблеми.
У цей день не можна було лінуватися або займатися марним проведенням часу. Крім того, потрібно відпустити всі образи, а кривдників - пробачити.
У Тихонів день також радять бути уважними до своїх снів. При цьому сновидіння, які прийдуть вночі - будуть порожніми, віщими можуть стати ті, котрі примарилися саме днем.
За старих часів 29 червня влаштовували толоку - бенкет для трудівників, які працювали на полях за їжу. Їх пригощали обідом з випивкою - вином і брагою.
Нагадаємо, що в ніч на 7 липня українці будуть відзначати Івана Купала. Раніше "Апостроф" розповідав, що можна і що не можна робити в цей день.