Співробітники Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України зафіксували перші спроби нового типу DDOS-атак, метою яких є провайдери, на самому ранньому етапі.

Про це розповів заступник Секретаря РНБО Сергій Демедюк, повідомляє прес-служба відомства.

"Всього за кілька днів хакери успішно атакували десятки провайдерів по всьому світу, включно з Україною. Аналіз зібраних нами даних показав, що більшість інцидентів на перших етапах були лише підготовкою до великої скоординованої атаки, спрямованої на блокування доступу до сегментів інтернету на глобальному рівні", - зазначив Демедюк і додав, що про загрозу відразу попередили українських провайдерів, відповідних суб'єктів кібербезпеки і зарубіжних партнерів.

За відомою інформацією, в червні 2020 року одну з DDOS-атак нового типу стала найбільшою в історії, досягнувши значення майже 780 Гбіт/сек. Саме вона стала причиною короткострокового (близько 30 хвилин) відключення 15% всього світового інтернету і ряду магістральних провайдерів.

В РНБО підкреслили, що особливістю цих атак є спрямованість безпосередньо на інфраструктуру провайдерів. У той же час лише в Україні в даний час виявлено майже 10 тисяч пристроїв, які потенційно можуть використовувати для здійснення DDoS-атаки.

За словами Демедюк, такої кількості цілком достатньо, щоб відключити від мережі на час атаки майже всю країну. При цьому ситуація ускладнюється відсутністю коштів протидії без втрати частини важливих сервісів, включно з передачею відеоконтенту, інтернет-телефонії та інших.

Як писав "Апостроф", Британія, США і Канада синхронно заявили про атаку російського угруповання хакерів, імовірно, пов'язаної з Кремлем, на медичні лабораторії західних країн і спробі вкрасти розробки вакцини від Covid-19.