Чорношкірі і латиноамериканці постраждали від коронавірусу набагато більше, ніж інші раси, але поки вони складають лише невелику частину учасників клінічних випробувань лікування і вакцин на людях. Це може ускладнити перемогу над COVID-19, оскільки на реакцію на вакцину можуть впливати фактори, пов'язані з расою і етнічною приналежністю, такі як генетика. Більш того, різноманітність наукових досліджень необхідно для розуміння біологічних основ хвороб, які, наприклад, роблять деяких людей більш сприйнятливими або сприйнятливими до лікування.
Про це повідомляє Bloomberg.
Заступник директора з клінічних досліджень в Національному інституті алергії і інфекційних захворювань Джон Бейгель, який працював над безліччю ранніх клінічних випробувань COVID-19, вважає, що при розробці вакцини надзвичайно важлива її різноманітність.
Опубліковані дані випробувань зазвичай розбивають учасників за демографічними показниками, але ці категорії не є однаковими. Проте, очевидно, що більшість гучних випробувань в США спиралися в основному на білі тестові пули. Більше 70% учасників дослідження Ремдесівіра, що використовувався для лікування COVID-19 на пізній стадії Gilead Sciences Inc., були білими. Чорні люди складали менше 12%. На ранніх стадіях випробувань вакцини кандидата Moderna Inc., який очолював NIAID, було 89% білих, а Pfizer Inc. і спільний кандидат BioNTech SE були протестовані в групі, яка на 82% білих.
Випробовувані повинні відображати населення, для якого призначене лікування, і в разі пандемії - це всі. Але оскільки вірус особливо сильно вразив спільноти меншин - в округах, де більшість жителів - чорношкірі, рівень смертності зріс у 3,5 рази в порівнянні з середнім показником по країні, згідно з аналізом Bloomberg News, - особливо важливо, щоб випробування забезпечували будь-яке лікування або вакцини для нього.
З п'яти основних клінічних випробувань COVID-19 в США, розглянутих Bloomberg, тільки одне повідомило про значне розмаїття: дослідження Ремдесівіра, проведене NIAID під керівництвом Бейгеля, за участю більше 20% чорношкірих, більше 23% латиноамериканців і більше 12% азіатів. Він сказав, що це було пов'язано з партнерством з лікарняними ділянками випробувань, які мали доступ до різних груп пацієнтів.
"Ми повинні отримати вакцину, яка працює, і це не обов'язково буде, якщо у нас немає різноманітності в випробуваннях, - сказав Едвард Абрахамс, президент Коаліції персоналізованої медицини, освітньої та пропагандистської групи, яка сприяє розумінню персоналізованої медицини. - Ми знаємо, що не всі вакцини діють на всіх людей ".
Це проблема, яку виробники ліків намагаються вирішити, переходячи до подальших випробувань, коли різноманітність є найбільш важливою. Ранні випробування в основному призначені для перевірки того, чи достатньо безпечно розширити пул тестів.
"Moderna Inc. фокусується на "сайтах з репрезентативною демографією" і працює з релігійними громадами та роботодавцями для аутріч-допомоги по набору добровольців", - сказала прес-секретар компанії.
Глава NIAID Ентоні Фаучи заявив в середу, що він попередньо зареєстрував пул, що складається з 19% чорношкірих і 19% латиноамериканців.
Лондонська компанія AstraZeneca PLC, чиє випробування вакцини I фази склало 89% білих, планує зосередитися на спільнотах з високою представленістю меншин для набору випробовуваних.
Gilead співпрацює з Інститутом лідерства в галузі охорони здоров'я Satcher при Медичній школі Morehouse, щоб розробити інструмент справедливості по відношенню до здоров'я, орієнтований на демографічні відмінності, пов'язані з COVID-19. Аналогічним чином, Pfizer розробляє інформаційну панель, щоб допомогти дослідникам в клінічних дослідженнях вибирати місця для досліджень в кольорових спільнотах і районах, де відзначений більш високий рівень зараження.
Протягом багатьох років зростаюче занепокоєння викликає брак представників меншин в медичних дослідженнях, а дослідники б'ють на сполох з приводу випробувань ліків від раку і генетичних досліджень.
Є докази, що це може мати реальні наслідки. Наприклад, в одному з досліджень 2018 року було проведено секвенування повних геномів майже 1500 чорношкірих і латиноамериканських дітей, які страждають на астму, і був знайдений генетичний варіант, який може бути причиною того, чому найбільш популярні на ринку ліки від астми, альбутерол, часто не працює для них.
Як повідомляв "Апостроф", розробка вакцини від COVID-19 триває по всьому світу - пройшло близько 150 досліджень в даному напрямку. При цьому поки залишається відкритим питання про те, чи буде вакцина безпечною для людського організму.