Карантин вплинув на туризм у всьому світі. Лише через декілька тижнів після того, як багато країн відкрили свої кордони для мандрівників в межах континенту, деякі знову закриваються, часто в такі короткі терміни, що люди змушені насилу дістатися додому до того, як будуть введені карантинні накази.
Про це повідомляє CNN.
Невдоволення країн "червоними списками"
Таке невдоволення, часто в поєднанні з погрозами репресій з боку країн, які вважають, що їх несправедливо додали в так звані "червоні списки" небезпечних місць призначення через COVID-19, схоже, підірве зусилля з порятунку життєво важливоъ економіки літнього туризму в Європі задовго до настання теплих сонячних місяців.
Останньою жертвою стала Хорватія, яка в четвер була видалена з безпечного списку Великобританії, а це означає, що будь-який, хто прибуває до Великобританії з цієї країни, буде підданий обов'язковому 14-денному карантину з суботи о 04:00 за Гринвічем.
Раніше на цьому тижні Хорватія була внесена до червоного списку Словенії та Австрії.
Це відбувається у зв'язку з тим, що Бельгія додає Мальту в свій список підвищеного ризику разом з Данією, Фінляндією, Литвою, Болгарією і Великобританією. Норвегія додала ряд напрямків, включаючи Грецію, Ірландію та Австрію.
Минулого тижня Франція була додана в список небезпечних зон Великобританії, що викликало крики протесту як з боку легіонів британських відпочиваючих, які розглядають перебування у свого сусіда як щорічний обряд літа, так і з боку французької влади, яка пригрозила відповідними карантинними заходами після прибуття з Великобританії.
В результаті багато відпочиваючих, які подорожують між колись широко відкритими внутрішніми кордонами Європи, тепер повинні вирішити, відкласти, скасувати або продовжити свої поїздки, і змиритися з двома тижнями самоізоляції після повернення.
Одним з потенційних променів сонця для британських мандрівників і для туристичної індустрії Європи стало рішення Великобританії зняти обмеження на в'їзд з Португалії, по суті відкривши нове вікно для подорожей.
Це рішення вітало Португальське національне управління по туризму, яке опублікувало заяву, в якій говориться, що цей крок "набагато краще відображає реальність ситуації в Португалії".
Поки невідомо, чи призведе це до відродження подорожей між двома країнами. Оскільки мандрівники з усіх сил намагаються не відставати від мінливих правил, багато хто все більше і більше розчаровуються і збивається з толку. Мало хто буде ризикувати можливістю провести 14 днів у карантині.
Карантинні правила між Великобританією та Іспанією
Незабаром був складений список "безпечних" напрямків за межі блоку, в той час як різні країни почали відкривати свої кордони один для одного, наприклад, Великобританія, яка організувала "коридори для подорожей" між Англією, Уельсом і Північною Ірландією і пунктами призначення, включаючи Іспанію, Німеччину і Францію.
Звичайно, правила завжди "могли бути змінені", але ніхто не міг передбачити, як скоро і як часто вони будуть змінюватися в наступні тижні.
Один з перших серйозних розворотів стався кілька тижнів тому, коли Великобританія виключила Іспанію зі свого списку безпечних напрямків через зростання рівня інфікування, що викликало паніку серед деяких туристів і засудження з боку прем'єр-міністра Іспанії Педро Санчеса, який назвав хід "несправедливим".
"Ми бачимо, що уряд повертається до карантинних заходів як способу боротьби з коронавірусом. І це не відповідь, тому що це заважає людям подорожувати. Це зупиняє повернення зростання", - пояснює генеральний директор туристичної консалтингової компанії The PC Agency Пол Чарльз.
Влада також попередили про майбутню невизначеність, міністр транспорту Великобританії Грант Шаппс, якого спіймали через зміни правил карантину під час відпустки в Іспанії заявив, що всі вікна для проїзду можуть бути раптово закриті.
"Подорожуйте тільки в тому випадку, якщо вас влаштовує несподіваний 14-денний карантин, якщо це необхідно (я говорю з власного досвіду!)", - сказав він через Twitter.
Хоча рішення про додавання або видалення країни з карантинних списків поїздок грунтується на показниках інфікування, зібраних Європейським центром профілактики та контролю захворювань, в кінцевому підсумку це означає, що загальна заборона накладається на весь пункт призначення, включаючи регіони, лише незначно порушені вірусом. .
Наприклад, рішення Великобританії відновити обов'язковий двотижневий карантин для прибуваючих з Іспанії було прийнято після зростання числа інфекцій на материку.
Однак на автономно керованих Канарських островах, які в значній мірі залежать від туризму, рівень зараження набагато нижче.
Мадейра, автономний регіон Португалії, в якому було зареєстровано трохи більше 100 випадків зараження, також стала жертвою цього всеосяжного підходу.
Це виявилося джерелом розчарування як для потенційних мандрівників, так і для тих, хто працює в сфері подорожей і туризму.
Хоча Чарльз розуміє це невдоволення, він говорить, що застосування різних обмежень до різних регіонів країни, які Норвегія вирішила ввести для частин Данії, Швеції та Іспанії, може збивати з пантелику мандрівників.
Він вважає, що рішення дуже просте - більш ефективне тестування на Covid-19.
Що відомо про подвійне тестування
Чарльз стверджує, що мандрівникам слід пройти як мінімум два тести. Перший - коли вони прибувають в аеропорт, а другий - через кілька днів.
"Уряди повинні більше інвестувати в тестування. Для них дешевше інвестувати в тестування більше, ніж страждати від величезних фінансових втрат, пов'язаних з впливом карантинних заходів на економіку", - говорить він.
Він вказує на Ісландію як на приклад європейського напрямку, яке правильно розуміє, коли справа доходить до тестування.
Скандинавська острівна держава ввела процедуру подвійного тестування, при якій мандрівники проходять два тести вартістю близько 65 доларів - плату, яку запропонувала покрити як мінімум одна ісландська туристична компанія.
Перший тест здається після прибуття в аеропорт. Якщо результат негативний, відвідувач все одно повинен ізолюватися протягом п'яти-шести днів, перш ніж пройти другий тест. Якщо і цей результат негативний, їм дають зелене світло на вільне пересування по країні.
Однак, якщо тест виявиться позитивним, вони повинні продовжити самоізоляцію.
Авіаційна компанія Collinson і логістична фірма Swissport недавно запропонували аналогічну систему для лондонського аеропорту Хітроу, яка дозволить пасажирам щодня проводити 13 тисяч тестів на Covid-19 з результатами "протягом декількох годин".
На відміну від інших європейських країн, таких як Німеччина і Австрія, Великобританія в даний час не перевіряє відвідувачів після прибуття.
Пропонована схема, призначена для мандрівників з країн, що вважаються "високоризиковими", зажадає від прибулих пройти другий тест вдома.
"Тестування не тільки дозволить уникнути "карантинної рулетки", з якою зіткнулися багато пасажирів в Іспанії і Франції, а й відкриє рейси для ключових торговельних партнерів, таких як США, Канада і Сінгапур. Власне дослідження уряду показує, що подвійний тест має високий рівень точності при скринінгу на Covid-19. цей об'єкт - готова можливість побачити, як Великобританія може безпечно відновити свій бізнес, як це роблять інші країни", - заявив генеральний директор аеропорту Хітроу Джон Холланд-Кай.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що вчені з Гарварду з'ясували чому імунітет до COVID-19 існує відносно недовго, адже концентрація антитіл в організмі хворих падає до малопомітного рівня приблизно за 3-4 місяці.