Загроза повернення до тотальної самоізоляції через нові хвилі епідемії коронавірусу не додає оптимізму урядам країн. Лідери Франції і Іспанії вже виключили цю можливість, навіть незважаючи на зростання числа нових випадків зараження COVID-19. Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що зараз країни "краще підготовлені" до боротьби з епідемією, ніж навесні 2020 року.
Про це пише Bloomberg.
Лідери визнають, що дедалі все важче буде забезпечувати дотримання заплутаних правил профілактики коронавірусу. Необхідно зробити новий акцент на лікувальну сторону, а не на чисто профілактичну. У той час, як вакцини займають важливе місце в колективній уяві, пошук лікування вірусу може змінити правила гри. Це, ймовірно, буде дешевше і швидше у виробництві, ніж пошук вакцини, і знизить певні ризики.
На жаль, за сім місяців пандемії коронавірусу прогрес у його лікуванні був незначним. У доповіді, опублікованій минулого місяця науковим консультативним комітетом французького уряду, йдеться про дешевий протизапальний препарат дексаметазон, який знижує смертність серед пацієнтів, які потребують допомоги диханню, і препарат тоцілізумаб від артриту, який демонструє ефективність.
Коронавірус - незвичайний вірус з безліччю можливих точок атаки, в тому числі провокування неконтрольованої імунної відповіді. Щоб знайти лікування, потрібні ресурси. Приміром, Інститут Мілкена налічує 316 видів лікування, які в даний час вивчаються у всьому світі, а також 203 вакцини.
Але час було витрачено даремно. Клінічні випробування, покликані дати результати якнайшвидше, тільки посіяли плутанину і розпалили галас. До цього часу розчарування викликало застосування противомалярійного препарату гідроксихлорохін або лікування препаратами від ВІЛ, включаючи лопінавір. В результаті лікарі, як і раніше, безсилі перед вірусом. Число госпіталізацій і смертей, хоча і набагато повільніше, але знову починає рости в Франції та Іспанії.
Медики шукають способи покращення лікування за допомогою, наприклад, адаптивних клінічних випробувань. Розширення міжнародного співробітництва також збільшить їх розмір і дозволить уникнути дублювання. Прикро, але випробування в декількох країнах в Європі не змогли досягти результату.
Ціна на розробку ліків від COVID-19, таких як перепрофілювання генериків, може скласти 200 мільйонів доларів за курс лікування. Тим часом коронавірус в кінцевому підсумку може вимагати "коктейлю" з різних методів лікування.
Джеффрі Аронсон, клінічний фармаколог з Центру доказової медицини Оксфордського університету, в минулому місяці порівняв використання суміші ліків зі стратегією облоги, яка атакує вірус з усіх сторін: запобігання проникненню вірусу в клітини, запобігання його розмноженню і змінам імунної відповіді організму.
Ніщо з цього не означає, що слід відмовитися від більш негайних профілактичних заходів, таких як маски і соціальне дистанціювання. Але наукові дослідження повинні підтримуватися і координуватися як частина плану. Якщо цієї осені ми очікуємо нового спалаху коронавірусу, необхідно підготувати клінічні випробування.
Замість того, щоб втягуватися в дебати про ефективність чи неефективність карантинних заходів, слід зосередитися на пошуку лікування, яке зробить всі види профілактики застарілими. І це може бути прямо під нашим замаскованим носом.
Як повідомляв "Апостроф", 17 серпня Китай зареєстрував першу вакцину від коронавірусу.