Польоти в космос найближчим часом стануть набагато важчими, причиною стали старі непридатні об'єкти, через які він стає занадто переповненим.
Про це повідомляє CNN.
Генеральний директор Rocket Lab Пітер Бек заявив, що старі непридатні супутники заважають знайти траєкторію для запуску нових. Виною стали приватні компанії, адже простір залишається нерегульованим.
Швидке накопичення залишків після космічних місій почало "синдром Кесслера". За теорією консультанта NASA Дональда Кесслера, сміття в космосі особливо небезпечне своїм "ефектом доміно". Два об'єкти в космосі можуть зіткнутися один з одним, що призведе до вибуху і створення десятків уламків. Ці ж уламки будуть стикатися один з одним, поки в результаті, як лавиною, не покриють весь навколоземний простір.
Найбільшу базу даних космічного сміття мають військові США, однак вони не хочуть займатися відстеженням "чистоти космосу". NASA і військові сили США наполягають на тому, щоб ці обов'язки передали Міністерству торгівлі США, щоб ті працювали над міжнародною системою спостереження. У минулому році американський конгрес доручив зайнятися вивченням цього питання, але коли буде реальне впровадження реформи - невідомо.
Вчений з Техаського університету Моріба Джа створив базу даних, щоб допомогти відстежувати потенційні зіткнення в космосі.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що червона Tesla Ілона Маска, запущена в космос в 2018 році, вперше наблизилася до Марсу.