Максим Пампура, звільнений 2 листопада з посади глави міжрегіонального відділення Фонду державного майна в Харківській, Донецькій і Луганській областях, заявив в Офіс Генпрокурора і ДБР про корупційний тиск, отримання незаконних наказів і підробку в апараті ФДМ документів, необхідних для його звільнення з посади.
Про це повідомляють "Вести".
У заяві в ОГП і ДБР йдеться про те, що Максим Пампура з початку 2020 "від Дмитра Сенниченка і його довірених осіб почав отримувати окремі "доручення" і "вказівки", які йшли врозріз з принципами держслужби і вимогами закону, а також грубо суперечили інтересам держави, і без сумніву, мали корупційну складову".
У заяві Пампура написав, що відмовлявся виконувати команди, і в результаті Дмитро Сенниченко 27 липня під час особистої зустрічі сказав йому, що той може довести йому свою "лояльність" тільки в разі, якщо напише заяву на звільнення без дати і передасть йому. Пампура таку заяву підписав.
15 вересня на неофіційній зустрічі Сенниченко показав йому заяву і змусив підписати його з датою 30 жовтня. Пампура стверджує, що зробив це під тиском і не з власної волі. Далі Пампура написав заяви і звернення у ФДМ про незаконний тиск на нього і повідомляв, що звільнятися не збирається. Листом від 30 жовтня заступник голови ФДМ Кошеленко офіційно відповів Пампурі, що у ФДМ немає заяв щодо звільнення Пампури.
"2 листопада інший заступник голови ФДМ Кудін звільнив Пампуру на підставі підробленої заяви від 31 жовтня, яку було отримано в абонентськускриньку 2 листопада. Хто залишив підроблену заяву в поштовій скриньці ФДМ - невідомо, але сам Пампура стверджує, що цього не робив, оскільки знаходився в Харкові і з міста не виїжджав", - йдеться у матеріалі.
На 14 грудня призначено перше судове засідання за позовом Максима Пампури про визнання рішення про його звільнення незаконним.