У четвер, 10 грудня, православні християни в Україні відзначають день ікони Божої Матері "Знамення", яка вважається однією з найбільш знаменитих чудотворних ікон.
"Апостроф" нагадує про традиції і прикмети цього дня.
Історія і традиції свята
Перше чудо, пов'язане з цією іконою відбулося в 1170 році в Новогороді, який був обложений ворогом. Під час облоги архієпископ Новгородський Іоанн розпорядився винести з церкви Спаса Преображення ікону пресвятої Богородиці і обнести нею фортечну стіну.
Одна з стріл, випущених ворогом, пронизала обличчя на зображенні Богородиці, з її очей полилися сльози. В цей час ворогів раптом охопив нез'ясовний жах, вони покидали зброю і, б'ючи один одного, стали поспішно відходити від міста.
У цей день заведено проводити час в храмах і просити у Богородиці вибачення і благословення для близьких. Найкраще перебувати в сімейному колі і в жодному випадку не сваритися.
У ніч на 10 грудня прохання про допомогу і захист у небес не залишаться без відповіді.
Що не можна робити в цей день
У день ікони Божої Матері "Знамення" заборонено шити, в'язати і займатися домашньою роботою. За повір'ям, через шиття в цей день "зашивається" холод вдома, і будинок залишається холодним всю зиму.
У цей день не можна рибалити і навіть виносити з дому рибальські снасті.
Під забороною конфлікти, лайка і суперечки.
Не можна також вживати м'ясо і молочні продукти, оскільки все ще триває Різдвяний піст.
Як повідомляв "Апостроф", в Україні в січні буде цілих 12 вихідних, щоб насолодитися святами.