У неділю, 20 грудня, православні християни в Україні шанують пам'ять єпископа і проповідника Амвросія Медіоланського, який входить в четвірку великих латинських вчителів церкви. У народі це свято називають Амвросіїв день, з цього дня починають готуватися до Різдвяних свят.
"Апостроф" нагадує про історію свята, його головні традиції та заборони.
Історія і традиції
Як відомо з життєписів святих, єпископ Амвросій Медіоланський жив в 4 столітті нашої ери і був відомий тим, що навернув до християнства блаженного Августина і Анфісу Римську. Його авторитет в ранній християнській церкві був настільки великий, що він впливав на політику Феодосія Великого - останнього імператора єдиної Римської імперії.
Амвросій прославився тим, що дав обітницю нестяжательства, вів скромний і суворий спосіб життя. Він також був відомий як борець з язичниками. До кінця життя єпископ Амвросій користувався всенародною любов'ю завдяки численним чудесам, які вчинив силою своєї молитви.
За повір'ям, у цей день кожна дівчина і жінка повинна обов'язково займатися рукоділлям, щоб в такий спосіб забезпечити собі щасливу і безбідне життя. За старих часів вірили, що якщо незаміжня дівчина буде в'язати в цей день, то вона обов'язково незабаром вийде заміж.
Що не можна робити в цей день
У старі часи з цього дня і до самого Різдва припинялися посиденьки і вечорниці, віруючі люди строго дотримувалися Різдвяного посту.
Також в цей день не можна лихословити і зустрічатися з людьми, які вам неприємні.
Прикмети на 20 грудня
Якщо йде мокрий сніг, то літо дощовим буде.
Якщо сніг легкий і сухий, то чекай посухи в літній період.
Якщо сонце оточене туманом, буде сильна заметіль. Якщо за хмари ховається, чекай снігопаду.
Раніше "Апостроф" публікував календар православних свят на грудень 2020 року.