RU  UA  EN

Понеділок, 13 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

13 травня

12 травня

Всі новини

Як домогтися безкоштовної установки газового лічильника в квартирі: детальне роз'яснення

Індивідуальні газові лічильники в Україні повинні встановлювати безкоштовно.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Зараз на практиці виходить, що безоплатно споживачі можуть розраховувати тільки на загальнобудинкові лічильники. Однак за Законом "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (ст. 28), з 1 січня 2021 року в квартири без газового лічильника можуть припинити поставки газу.

Саме тому українці можуть розраховувати на безкоштовну установку лічильника. За нього можуть взяти гроші з газорозподільної компанії або з бюджету. Витрати на це прописані в тарифі "на розподіл газу".

Щоб отримати безкоштовний лічильник споживачеві потрібно звернутися в облгаз і написати заяву про встановлення індивідуального лічильника в своєму будинку. Якщо вам дозволили встановити його самому, з облгазу можна вимагати компенсацію витрат.

"Закон говорить, що при установці лічильника за власні гроші людина отримує компенсацію. Але яким чином - на це питання має відповісти уряд, який протягом трьох місяців має розробити відповідний механізм і знайти кошти", - сказала "Апострофу" голова комунальних та енергетичних програм ГО "Опора" Тетяна Бойко.

За її словами, отримати компенсацію може виявитися цілим квестом, адже облгаз зазвичай сам планує, кому і в якій послідовності ставити лічильники за тарифні засоби.

"Є випадки, коли люди написали заяви на установку лічильника за рахунок облгазу, і чекають його установки роками", - додала вона.

Таким чином, споживач потрапляє в пастку законодавства. При цьому самостійна установка лічильника коливається в межах 4-8 тисяч гривень.

"Єдиний на сьогоднішній день варіант вирішення ситуації - звернення до суду", - сказав голова Центру захисту киян Віталій Нестор.

За його словами, він вже зустрічався з позитивною судовою практикою в цьому питанні.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Жди роками або плати: як українцям залишитися з газом