Майже на всьому протязі Дніпра в Україні склалася плачевна ситуація - річка позеленіла від водоростей. Причина тому - пральні засоби з фосфатами, які активують розвиток синьо-зелених бактерій. Але це не єдиний чиник, який впливає на цвітіння Дніпра.
Про це в коментарі "Апострофу" розповів еколог Олександр Соколенко.
Він нагадав, що фосфати скидають у Дніпро цілий рік, але цвіте вода тільки в певний проміжок часу.
"Ми бачимо залежність розмноження цих водоростей від температури. Звісно, якби було менше цих скидів, то масштаби цього явища були б меншими. Але ці аномальні періоди спеки сприяють максимальному розмноженню різних водоростей і бактерій", - пояснює еколог.
Ще один чинник фактор, за словами Олександра Соколенка - водосховища.
"Побудували велике Київське водосховище, де практично відсутня течія, де маленька глибина і велика площа "дзеркала", що в свою чергу сприяє більшому прогріванню води. Там особливо активно відбуваються всі ці процеси, там розмножується і розростається ця зелень, а через греблю Київської ГЕС вона потрапляє в Дніпро, і ми бачимо цю зелень в Києві. Якщо ми візьмемо Дніпро вище водосховища, наприклад, місто Славутич, Чорнобиль, то там річка знаходиться в своєму природному руслі, і ми там майже не побачимо цієї зелені", - додав еколог.
Більше читайте на "Апострофі" в статті: Дніпро зеленіє, ріки висихають: як Україна опинилася на межі водної катастрофи.