RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Знищення корабля РФ і не лише: як агенти у Кремлі допомагають Україні

Україна має потужну агентурну базу в самому Кремлі, а також успішно використовує свій прогрес у кіберрозвідці. Однак, це не скасовує потребу нашої країни в сучасних літаках.

Про це повідомляє ГУР з посиланням на інтерв’ю бригадного генерала Кирила Буданова виданню “Coffee or Die”.

Начальник ГУР МО не здивований поразкам Росії у її агресії проти України. Одна з причин успіхів ЗСУ це те, що наша держава за допомогою агентурної розвідки, включаючи джерела в Кремлі, отримує велику кількість інформації про наміри Росії.

Недавній приклад такої діяльності - ракетний удар у Бердянську, внаслідок якого було знищено російський десантний корабель.

"Ракета вдарила в той самий момент, коли до корабля підійшли бензовози та вантажівки з боєприпасами", – сказав Кирило Буданов.

Також він наголосив, що агентурна розвідка була посилена швидко зростаючими можливостями кіберрозвідки України, які дають глибоке розуміння військових планів Росії.

"Ми досягли значного прогресу в кіберрозвідці. Так, крім інформації про російських військових, Україна змогла дуже добре побачити обіг російських грошей. Ми також знаємо, що відбувається в паливній сфері Росії та відстежуємо всі інновації озброєння", – свідчить генерал Буданов.

Особливо важливою складовою розвідки є допомога від союзників. До того ж айвищі посадові особи американської розвідки нещодавно свідчили перед Конгресом США, що обмін розвідувальною інформацією з Україною є "революційним".

"За свої 35 років служби я не бачив кращого обміну точними, своєчасними та ефективними розвідувальними даними", - засвідчив Пол Накасоне, директор Агенства національної безпеки США.

Генерала Буданова в інтерв'ю запитали про перспективи російсько-української війни, на що він відповів з деяким оптимізмом.

"Всього через два дні після вторгнення Росія зрозуміла, що все йде не так добре, як вони сподівалися. Тому російське керівництво склало плани дій на наступні 30 та 60 діб (так звані Д 30 та Д 60). Ми пережили перший період (Д 30) і росіяни зазнали невдач. Оскільки ми розуміємо, що Росія робить, ми віримо, що Д 60 також буде невдалим", - пояснив він.

Також Буданов оцінив дії ворога, як дуже примітивні. Росія воює старими неефективними методами, зазнаючи масштабних втрат.

"Росіяни працюють дуже примітивно. Ми бачимо, що так звана друга армія у світі не така потужна, як усі бачили її до початку війни. Незважаючи на значну перевагу в озброєнні та у повітрі, вони зазнають значних втрат. Їхній моральний дух впав дуже низько. Військове керівництво Росії бачить свої втрати та кидає в бій нові сили. У російських командирів не вистачає часу на планування операції, тому вони кидають своїх людей на знищення, а ми їх знищуємо", - сказав генерал.

Окрім цього, він додав, що головною перевагою українського війська є висока вмотивованість. Світ, побачивши героїчність української боротьби проти ворога, відгукнувся на заклик Президента України Володимира Зеленського: іноземці долучилися до захисту України у складі Іноземного легіону. І, звичайно, начальник ГУР МО не обділив увагою українських партизанів, які завдають потужних та неочікуваних ударів по ворогу.

Журналіст попросив надати відверту оцінку того, як довго Україна може протриматися, враховуючи величезні ресурси, які все ще залишилися у Росії, а також поточний рівень озброєння Збройних Сил України з огляду на надходження іноземної зброї, на що Буданов відповів коротко:

"Ми стоїмо і можемо стояти довго. Ми до цього готові. Ми звільнимо всі тимчасово окуповані території України. Але нам потрібна допомога. Нам потрібні серйозні системи протиповітряної та протиракетної оборони, артилерійські системи калібру 155-мм і більше, а також бойова авіація".

Особливо наголосив генерал на потребі України в літаках п’ятого покоління.

"Нам не потрібні застарілі літаки четвертого покоління. У нашого ворога – більша частина бойової авіації четвертого покоління плюс. Наші пілоти, використовуючи застарілі літаки, знищують більш сучасну авіацію ворога, та здатні опанувати літаки п’ятого покоління. Я не маю сумнівів у майстерності українських льотчиків", - підкреслив він.

На завершення інтерв'ю чільник української воєнної розвідки подякував США за їхню підтримку, однак зазначив, що Україні потрібна реальна допомога.

Раніше "Апостроф" писав, що розвідка озвучила глобальні проблеми ворога, через які дехто з російських командирів накладає на себе руки.