В Україні триває повномасштабна війна з країною-терористом Росією, унаслідок чого діє загальна мобілізація населення. Повістки можуть вручати в різний спосіб, зокрема, це іноді відбувається на блокпостах.
Про те, що робити, якщо ви отримали повістку на блокпості, розповідають в УП.
Якщо людина отримала повістку на блокпості й розписалась у ній, то обов'язково потрібно прийти до військкомату. Водночас її можна й оскаржити за наявності деяких підстав. Звертатися зі скаргою потрібно у військкомат, Міноборони або в Нацполіцію.
"Також можна підписати повістку, але можна зазначати, що вона складена з порушеннями. Там немає поля для цього – можна зробити напис на вільному місці, поставивши дату і підпис. Вказати, що є факти підробки документа, тому що повістку заповнює неуповноважена особа", - пояснив юрист фірми "Міллер" Андрій Новак.
Однак варто зауважити, що коли повістку все ж вручили, то це підтверджений юридичний факт. І поки триває судове оскарження, людину можуть притягти до відповідальності. Тобто якщо людину викликали, а вона не прийшла (навіть при процесі оскарження), місцеві воєнккомати можуть розуміти це як ухилення від мобілізації, що тягне за собою кримінальну відповідальність - позбавлення волі від 3 до 5 років.
Разом з цим людина може відмовитися від повістки в присутності свідків, якщо вона заповнена з численними помилками. Акт про відмову від отримання повістки передадуть до центру комплектування, а також можуть направити до поліції. Якщо ж підстав для відмови не буде виявлено, то це трактуватимуть як ухилення від мобілізації на військову службу в умових воєнного стану.
Раніше "Апостроф" повідомляв, незалежно від хвилі мобілізації деякі українці можуть "достроково" вступити до лав ЗСУ.