Найдовший день у році – день літнього сонцестояння – має потужну енергетику. Слов'яни вважали його за магічний, удень з особливою силою. Цього року День літнього сонцестояння припадає на 21 червня, як і в будь-які інші роки, крім високосних.
"Апостроф" зібрав інформацію про головні традиції та заборони цього потужного відрізку часу.
Історія свята
Свято літнього сонцестояння широко святкується різними народами. У слов'ян свято відоме як Івана Купала, у фінів-інгерманландців та – Юханнус, у латишів – Ліго. До прийняття християнства наші пращури святкували слов'янське свято літа – Купала. Однак після хрещення воно перестало співпадати з найдовшим днем року і стало відзначатися як різдво Іоанна Хрестителя – 24 червня за старим стилем та 7 липня – за новим. Купала, Купало – історично язичницьке божество літа та головний персонаж свята літнього сонцестояння у міфології східних слов'ян.
Головні звичаї
Наші пращури помітили, що у цей день погода буде ясна. Бажання, загадане цього дня, обов'язково здійсниться. Крім того, якщо зустріти світанок у день літнього сонцестояння - хвороби і хвороби відступлять на цілий рік, хвороби вас не турбуватимуть. Якщо покласти під двері монетку, можна залучити успіх та удачу в будинок.
Щоб залучити позитивні зміни в життя в цей день, можна віддавати перевагу одягу жовтих, помаранчевих та золотистих відтінків.
У день літнього сонцестояння збирали лікувальні трави. Вважалося, що їхні властивості посилюються у кілька разів. Також було сприятливо проводити будь-які водні процедури. Згідно з повір'ям, вода в цей день набувала особливих магічних властивостей.
Головні заборони:
- сваритися та лаятися;
- залишатися на самоті;
- замишляти погане;
- зациклюватись на негативі;
- приймати важливі рішення;
- готувати страви з|із| тіста - можна легко зіпсувати їжу.
Раніше ми публікували листівки, вірші та вітання у прозі до Дня літнього сонцестояння.