Через нестачу сучасної зброї на полі бою росія зняла зі зберігання десятки "Піонів", які використовуються для запуску ядерних запасів. Крім того, робота HIMARS по складах окупантів створила їм серйозні проблеми.
Про це в ефірі Апостроф TV заявив військовий експерт Юрій Федоров.
"Прийшли повідомлення про те, що на якомусь там складі в росії забрали кілька десятків абсолютно жахливих установок під назвою "Піон". Це самохідна артилерійська зброя, найбільша, яка була зроблена в Радянському Союзі для стрілянини ядерними артилерійськими снарядами. Таких ядерних снарядів у росії немає, їх знищили ще 27-28 років тому. Але тепер, мабуть, готуються для того, щоб використати їх на війні в Україні", - пояснив Федоров.
За словами експерта, ці системи є далекобійними, проте їхня точність далеко не висока.
"Вони досить далекобійні, десь 50 км, але менш далекобійні, ніж, скажімо, HIMARS. А точність у них набагато менше, порівняно з HIMARS, тому що готували їх для ядерної війни, а точність удару ядерним боєприпасом не має значення. [...] Коли йдеться про звичайну вибухівку, точність важлива. Але у них точність маленька", - додав експерт.
У росіян закінчується сучасне озброєння. Крім того, через ефективну роботу HIMARS у окупантів виникли проблеми з боєприпасами.
"Війна є війна. На війні знищують зброю, це абсолютно природно. Але найголовніше зараз і те, що на перше місце виходить, - це знищення складів з боєприпасами. Гармати самі по собі, без снарядів безглузді. Що "Півонія", що який "Смерч" або щось у цьому дусі. Для нього потрібні снаряди, а боєприпаси потрібно тримати складованими на відносно невеликій відстані, щоб можна було автомашинами підвозити їх досить часто до місця бою", - зазначив Федоров.
Через знищення десятків складів рашистів на окупованих територіях вони випускатимуть менше снарядів по українських позиціях.
"Зараз HIMARS ці склади знищують. Була інформація, що HIMARS знищили вже 50 складів з боєприпасами, це багато. Я не беруся сказати, яке відсоткове співвідношення, але я думаю, не менше як мінімум третини, а то й половини того, що є в розпорядженні російських військ на окупованій частині України. Потрібно склади переносити на якусь віддалену відстань від зони боїв, але тоді автомашина, яка досі могла робити три поїздки від складу до розташування частини артилерійської, тепер зможе робити одну. Відповідно, ця частина буде випускати утричі менше боєприпасів, що добре", - резюмував експерт.