Попереду у дачників прибирання озимого та ярого часнику, не за горами - висаджування нових грядок на зиму. Щорічним фаворитом є озимий часник, тому важливо знати всі правила та вимоги цього овоча.
Своїми городними лайфхаками поділився господар із Вінниччини Микола Кошовий:
За його словами, для посадки краще вибирати лише найкрасивіші зубчики, вони мають бути великими та опуклими. У ґрунт їх потрібно садити на глибину, яка вдвічі перевищує розмір самого зубчика, приблизно від 4 до 6 см.
"Я, коли вставляю часник у ямки, розташовую їх там опуклою "спинкою" на північ. Таке розташування сприятливо діє на якість нового врожаю. Міжряддя роблю на відстані 50 сантиметрів, а в самих рядах насіння саджу густіше. Ще одне правило посадки часнику: засипану лунку із зубчиком слід злегка утрамбувати ногою. Оскільки він має властивість виштовхуватись ґрунтом вгору. Так що потрібно акуратно закласти зубець у ямку і трохи притоптати, щоб не вискочив раніше терміну", - поділився власним досвідом огорожник.
Він також зазначив, що ця культура дуже добре переносить сильні морози. Для нього новий травень буде важливим часом, тому за посушливої погоди потрібно двічі рясно полити ряди з часником. У цей час формуються його головки.
Наголошується також, що перша половина літа є фінішем для дозрівання озимого часнику. Індикатор завершення сезону – рослини, у яких спеціально не обламують коробочки з насінням. Це сигнал того, що часник повністю дозрів і настав час викопувати його.
, раніше "Апостроф" розповідав також про те, як за допомогою часнику позбутися шкідників будинку.