RU  UA  EN

Пʼятниця, 10 січня
  • НБУ:USD 42.25
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.25
Суспільство

Новини

9 січня

Всі новини

Чому повістки перестали носити за місцем проживання: пояснення ЗСУ

В Україні триває війна з російськими окупантами та загальна мобілізація, повістки можуть видавати де завгодно, але частіше це роблять у людних місцях, оскільки приносити їх додому неефективно – люди можуть не відчиняти двері.

Про це розповів начальник управління персоналом штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, пише Liga.net.

"Тому начальники територіальних центрів обирають місця, де багато людей. Разом з органами поліції можна перевірити документи у кожного чоловіка, встановити особу та вручити повістку. Особливо легко це зробити, коли порушується громадський порядок – наприклад, комендантська година", - зазначив він.

Горбач наголосив, що вручення повістки не означає, що всіх, хто їх отримав, призовуть до ЗСУ.

"У 95% це роблять, щоб громадянин з'явився до територіального центру і щоб там уточнили його військово-облікові дані. А потім повертається додому... Якби військовозобов'язані самі подавали оновлені дані до територіальних центрів, ніхто не ловив би їх на вулицях", – пояснив він.

Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ згоден, що в деяких випадках вручення повістки може виглядати як покарання, але насправді це не так.

"Просто деякі начальники територіальних центрів, скажімо так, шукають найефективніший спосіб вручити повістку. Адже ми не йдемо на рибалку в те місце, де не ловиться риба? Так і тут. Тим більше, те, що людина перебувала в нічному клубі і порушила комендантську годину, не означає, що вона несвідома, у неї погані моральні якості чи він взагалі злочинець. Це може бути абсолютно адекватна людина. Просто не вона сама прийшла до територіального центру, а її запросили", - зазначив Горбач.

Раніше "Апостроф" розповідав, у якому разі повістка незаконна і від неї можна відмовитися.