Росія завдає ударів по енергетичній інфраструктурі України, намагаючись залишити нас без світла та тепла. Потрібно максимально запастись тим, що допоможе пережити періоди відключення світла та електрики - зокрема стане в нагоді якісний термос.
Про те, як його вибрати, розповідають "Факти".
Термос – це спеціальна ємність із високою тепловою ізоляцією. Вміст у ньому може довго залишатися гарячим навіть за сильного морозу. Термоси бувають трьох видів – для напоїв, для їжі та універсальні. Найзатребуваніші - для напоїв.
Вони також відрізняються за матеріалом корпусу:
Метал – важкий та міцний, не боїться ударів та падінь, служить довго.
Пластик легкий, але не дуже міцний.
Внутрішня колба може бути:
- пластикова - поганий варіант, оскільки пластик може надавати напою як специфічний запах, а й виділяти у нього шкідливі речовини;
- сталева - термос з такою колбою важкий, але має відмінну теплоізоляцію і міцність.
- скляна - довго тримає температуру і легко миється, але легко розбивається.
Найдовше зберігає температуру термос із металевим корпусом та сталевою внутрішньою колбою.
Читайте також: Як правильно вибрати електропростирадло: на що потрібно звернути увагу
При виборі також потрібно звернути увагу на кришку – гвинтові найкраще тримають тепло. Пробки із клапаном дозволяють наливати напої, натискаючи на кришку. Це зручно, але механізм часто засмічується та перестає працювати.
Перед покупкою термос потрібно оглянути на відсутність вм'ятин, подряпин та інших дефектів. Перевірити, як працює кришка. Є ще один важливий момент – термос потрібно відкрити та понюхати: якщо сторонніх запахів немає, ваш напій у ньому теж не матиме хімічного "аромату".
Раніше "Апостроф" розповідав, який краще вибрати ліхтарик на випадок відключення світла. Є три типи: акумуляторні, на батарейках та механічні.