Роботодавець зобов’язаний зберігати лише робоче місце й посаду за працівниками, яких увільнив від роботи на час військової служби.
Про це йдеться в Законі України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин" від 01.07.2022 року №2352-IX.
Діюче законодавство передбачає, що роботодавець зобов’язаний зберігати за працівниками, які проходять військову службу, лише робоче місце та посаду. Однак існують винятки, коли деякі компанії будуть й далі виплачувати зарплату своїм мобілізованим співробітникам.
Читайте також: Мобілізація до ЗСУ: кого забирають насамперед і скільки часу навчають
Обов’язок збереження трудових гарантій за працівниками поширюється як на юридичних осіб, так і на ФОП. Ці зобов’язання мають тривати до завершення дії воєнного стану, до закінчення контракту або до моменту звільнення співробітника зі служби.
Оскільких добровольчих формувань територіальних громад не має у переліку видів військової служби згідно з Законом України "Про військовий обов’язок та військову службу", ця категорія військовослужбовців потрапляює під дію ч.1 ст. 119 КЗпП, завдяки чому для них зберігається виплата середнього заробітку.
Для того, аби підтвердити своє право на зарплату, бійцю необхідно надати контракт добровольця територіальної оборони, а також довідку/витяг з наказу, яка видана на вимогу військовослужбовця – члена добровольчого формування командиром добровольчого формування, що містить інформацію про включення до списку осіб, які залучені до виконання державного або громадського обов’язку.
Нарахування середнього заробітку, згідно чинного законодавства, здійснюватиметься впродовж всього часу виконання таким працівником державних або громадських обов’язків та дії документів, які підтвердять членство у добровольчому формуванні тероборони.
Раніше ми розповідали, хто може отримати "білий квиток" зі зняттям з військового обліку.