На городі одними з найнебезпечніших шкідників, поряд з мурахами, є кроти. Крім корисних функцій, вони загрожують фруктам та овочам на вашій ділянці.
"Апостроф" розповідає, як швидко позбутися від кротів на ділянці.
Читайте також: Коли на город ні ногою: календар сприятливих і несприятливих днів у червні
Одними з найнебезпечніших шкідників на городі є кроти. Вони їдять дощових хробаків, які допомагають землі збагачуватися киснем. Також кроти очищають грядки від капустянки, личинок мух та хруща. Але вони шкодять тим, що під час пошуку їжі риють тунелі, в які можуть провалюватися грядки на городі. Тому садівники ведуть постійну боротьбу з цим шкідником. Тепер існує безліч варіантів боротьби з кротами, які дозволять вивести їх із вашого городу.
Способи боротьби з кротами:
- Кроти полюють за допомогою слуху та нюху, тому не переносять різких ароматів, вібрації землі та гучного шуму.
- Кроти не люблять запах цибулі, часнику, чорнобривців, рябчиків та нарцисів.
- Кроти підуть з грядки, якщо в ходах крота з'явиться яєчна шкаралупа, цибуля або тухла риба.
- Кроти не переносять ефірні олії сосни, лаванди, касторки та жовчного скипидару. Цими оліями потрібно просочити тканину і покласти в кротову нору. Отвір засипте та утрамбуйте землю.
- Кроти бояться пугала з бляшанки. Надягніть банку на залізний прут і вкопайте в землю. Коли буде вітер, банка почне видавати звуки, які буде чути кріт і він злякається. Але, якщо земля щільна і глиняста, цей варіант боротьби не підходить.
- Кротів можна вивести за допомогою будильника. Купіть дешеві будильники, встановіть на різний час та помістіть у довгу трубу. Внизу труби зробіть отвори і вкопайте в землю на глибину близько пів метра. Зверху прикрийте пластмасовою пляшкою. Звуки будильників злякають кротів і змусять відступити з вашої ділянки.
Раніше "Апостроф" розповідав, чим підгодувати троянди влітку, щоб бутони не засихали і пишно цвіли весь сезон.
Вас також може зацікавити:
Головки часнику будуть великими завдяки обов'язковому підживленню в червні
Чим кропити огірки від хвороб: дієві засоби, які захистять урожай від загибелі
Кропива як добриво: як приготувати корисне підживлення для овочів та фруктів