В Україні запровадили повноцінне дистанційне призначення медикаментів у закладах охорони здоров'я. Процес отримання електронних рецептів зробили доступним усім українцям.
Про це повідомляє МОЗ.
Читайте також: Які "доступні ліки" можна отримати повністю безкоштовно: список МОЗ України
У відомстві пояснили, що раніше пацієнти могли отримати перший електронний рецепт без візиту до лікаря виключно за наявності гострих чи хронічних захворювань, а в решті випадків - мали обов’язково бути фізично присутніми на прийомі у лікаря.
Віднині така вимога не є обовʼязковою.
"Це означає, що навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше, лікар має право прийняти рішення про виписування електронного рецепта на ліки без проведення особистого прийому пацієнта. Виняток - пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію", - йдеться у повідомленні.
Лікарі мають спиратися на отримані від пацієнта відомості про його поточний стан, скарги, а також дані з його первинної облікової медичної документації. Зобов’язані внести медичні записи про це в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Лікарське рішення про дистанційне призначення медикаментів має відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я, затвердженим відомством.
Окрім того, відпуск наркотичних (психотропних) ліків в аптеках буде здійснюватися тільки за наявності електронного рецепта.
Водночас, паперовий рецепт продовжить діяти на територіях в "гарячих точках".
Нагадаємо, препарати екстреної контрацепції в Україні можуть стати безрецептурними.
- Вас також може зацікавити:
Лікар пояснила, які таблетки можна ділити навпіл, а які не варто
У МОЗ розповіли, як і де безоплатно зробити комп'ютерну томографію
МОЗ України спростувало 5 міфів щодо продажу антибіотиків по електронному рецепту