У 2024 році католицький Великдень традиційно відбудеться раніше, аніж у православних християн. Одне з найбільших християнських свят, присвячене воскресінню Ісуса Христа, католики відсвяткують на тиждень раніше.
"Апостроф" розповідає, коли випаде дата святкування Великодня у католиків, про традиції та головні заборони.
Читайте також: Вербна неділя 2024: дати свята у православних та католиків
Дата святкування Великодня у католиків у 2024 році
Як правило, католики та православні святкують Великдень у різні дати. Це свято не має сталої дати, а випадає із тимчасовими рамками від 4 квітня до 8 травня. Не збігаються дати католицького та православного Великодня доволі давно. Розбіжності з'явились ще XVI столітті через запровадження григоріанського календаря. Тоді католики перейшли на нього і змінили систему літочислення, тоді як православні вирішили залишитись з Юліанським календарем. Тому різниця дати привітань релігійних свят іноді може сягати 13 днів і більше.
У 2024 році дата святкування Великодня у католиків випаде на неділю, 31 березня.
Хоч Православна Церква України перейшла на новоюліанський церковний календар з 1 вересня 2023 року, що майже повністю збігається з григоріанським, який використовують католики, дату надалі розраховують по різному.
Цьогоріч день весняного рівнодення був 20 березня (за церковним календарем - 21 березня), а оскільки перший повний місяць після рівнодення був 25 березня, то, відповідно, католики відсвяткують Пасху у першу неділю після повні.
Традиції у свято Великодня
Традиції католиків та православних християн доволі подібні. Так само буде лунати святкове привітання: “Христос Воскрес!” - “Воістину Воскрес!”.
Традиційно відбудеться освячення у церкві різноманітних страв. Обов'язковими є варені яйця, заздалегідь розфарбовані (крашанки, писанки), великодня паска.
Примітно те, що в саме свято пекти паски та фарбувати яйця забороняється. З-поміж інших страв залежно від регіону - смаженина, ковбаса, сир, хрін та зелень.
Що забороняється у Великдень
В одне з найбільших християнських свят, присвячене воскресінню Ісуса Христа, категорично забороняється:
- сваритися;
- брехати;
- лаятись;
- засуджувати.
Також не можна ходити на цвинтар та поминати померлих, окрім деяких регіонів.
На Страсний тиждень (останній тиждень перед Пасхою) забороняються будь-які ворожіння та обряди. Під забороною - вінчання та хрещення.
Не можна шити, прибирати, прати, займатися у саду та на городі.
Нагадаємо, раніше ми писали 10 головних правил Великого посту та 5 сильних молитов, які потрібно читати.
- Вас також може зацікавити:
Коли будемо святкувати Трійцю в 2024 році: нова дата
Великий піст 2024: дата, головні правила та заборони
В Україні з 1 вересня переходять на новий церковний календар: повний список святкових дат