В Україні тільки 20% чоловіків призовного віку від 25 до 59 років, які зараз не служать, допускають можливість піти в армію як добровольці, підписати контракт чи мобілізуватися.
Такі результати опитування здійснені на замовлення Національної суспільної телерадіокомпанії.
Читайте також: На черзі Пенсійний фонд: у Міноборони зробили нову заяву щодо реєстру "Оберіг"
Згідно з ним, така думка характерна для чоловіків різних вікових груп, областей та типів населеного пункту. При цьому 63% такої можливості не допускають, а 17% - ще розмірковують.
Можливими чинниками, які б змогли мотивувати йти в армію, є:
- одна група: наступ на рідне місто/загроза (31%), повне забезпечення спорядженням (29%) та служба за самотужки обраною спеціальністю (27%);
- друга група: двомісячне навчання (22%), чіткий термін служби (20%), гарантована ротація (21%).
24% опитаних заявили, що їх нічого не змогло б мотивувати долучитися до лав ЗСУ. Повістка спонукала б лише 7%.
Оцінюючи процес мобілізації в країні, половина з респондентів заявила, що він йде у неправильному напрямку. Водночас 60% опитаних характеризують роботу Територіальних центрів комплектування та соцпідтримки негативно. Найбільше з них покладає відповідальність за це на ТЦК (59%) та парламент (55%).
Опитування провели на початку квітня 2024 року. Вибірка - 800 респондентів з усієї України, окрім окупованих територій.
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Нагадаємо, раніше свої коментарі щодо закону про мобілізацію дав нардеп Олексій Гончаренко.
- Вас також може зацікавити:
Чи є актуальною мобілізація жінок: у РНБО розставили крапки над "і"
Ухилянтам приготуватися: в Україні змінили правила вручення повісток