Українські територіальні центри комплектування і соціальної підтримки не будуть працювати за кордоном – відтак вручення повісток військовозобов’язаним чоловікам, які виїхали, виглядає нереальним.
Про це в етері Радіо Свобода повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.
Читайте також: Повернення чоловіків в Україну: чи спрацює заборона на видачу паспортів за кордоном
"ТЦК за кордоном працювати не будуть. Міністерство оборони не може коментувати ті чи інші дії Міністерства закордонних справ. Це (тобто вручення повісток за кордоном – "Апостроф") виглядає доволі нереальним".
Речник Міністерства оборони Лазуткін додає, що після того, як новий законопроєкт про мобілізацію вступить в дію, у військовозобов’язаних чоловіків призовного віку буде можливість протягом 60 днів оновити військово-облікові дані як в Україні, так і за кордоном, наприклад, через електронний кабінет.
На питання, чи не потрібно чоловікам з-за кордону повертатись, щоб оновити дані в ТЦК та СП, Лазуткін вказав – обов’язкове повернення не потрібно:
"Обов’язково їхати в Україну не треба, але якщо людина хоче захищати Батьківщину, хоче долучитися до Сил оборони, то, ясна річ, що варто приїжджати в Україну… Для тих, хто за кордоном, буде можливість зробити це (тобто оновити військово-облікові дані – "Апостроф") в консульських установах, а також через електронний кабінет".
Речник Міноборони згадує, що наразі тривають роботи для того, щоб електронний кабінет військовозобов’язаних запрацював вже в червні 2024 року. Проте зараз ще є велика кількість питань до системи роботи кабінету:
"Зараз робиться все можливе для того, щоб така можливість була…. Я практично щодня спілкуюся з людьми, які займаються цим. Там дуже багато питань, і зокрема які стосуються технічних рішень, кібербезпеки. Процес йде, талановиті люди залучені до нього. Планується, що запрацює все в червні, можна буде завантажити туди інформацію про себе, буде підтягуватися туди інформація з державних реєстрів. Таким чином, сервіс стане більш зручним для більшої кількості громадян, які вже звикли жити з допомогою смартфона, ноутбука, планшета".
Що стосовно проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) – речник Міністерства оборони зауважує, що в електронному кабінеті цього не передбачено: "Електронний кабінет наразі не передбачає проходження ВЛК. Йдеться про оновлення даних передусім – зміни місця проживання, зміну сімейного стану, бронювання, резервування, і т.д.".
Натомість його впровадження в практику дозволить якісно здійснювати облік військовозобов’язаних, зокрема і тих чоловіків, що перебувають за кордоном.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що на українських чоловіків за кордоном чекає сюрприз з 23 квітня.
- Вас також може зацікавити:
Відсьогодні військовозобов'язаним за кордоном припинили видавати паспорти: які є винятки
За кордоном тепер не сховатися: в МЗС пояснили резонансне рішення для чоловіків-біженців
В ЄС відреагували на обмеження для чоловіків-українців за кордоном
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.