У вівторок, 11 червня, християни вшановують пам'ять святих апостолів Варфоломея й Варнави.
Про свято, традиції та заборони розповідає "Апостроф".
Читайте також: Церковні свята у червні 2024: на які дати випадають великі свята
Апостол Варфоломій після П’ятдесятниці проповідував на Сході – в Індії та Вірменії. В Індії Варфоломій переклав на санскрит Євангеліє від Матфея, а у Вірменії зцілив царську дочку, відмовившись від оплати, через що охрестилися і цар, і вельможі, й населення. Проте у місті Альвані (тепер столиця Азербайджану Баку) язичницькі жерці розіп’яли Варфоломея.
Варнава народився на острові Кіпрі в родині багатих євреїв. Освіту він одержав у Єрусалимі, виховуючись разом зі своїм другом і однолітком Савлом (майбутнім апостолом Павлом) у знаменитого в той час законоучителя.
Разом зі святим Павлом Варнава довгий час проповідував Євангеліє в Малій Азії, потім на острові Кіпр. Він перший з апостолів відправився для проповіді в Італію, був у Римі й заснував єпископський престол у Медіолані (Мілані).
Після повернення на Кіпр Варнава продовжував проповідувати, проте був побитий камінням та спалений на багатті. Але вогонь не зашкодив, а його мощі було таємно поховано християнами в печері.
Цього дня заборонено сваритися, особливо подружній парі, тому що можна налякати своє щастя. Також не можна брати і давати гроші в борг, інакше увесь рік будеш бідним.
Важливо цього дня помиритися з тою людиною, з якою ви перебуваєте у сварці. Якщо у вас немає можливості зустрітися, можете зателефонувати. Але зробити це варто до заходу сонця.
Раніше ми публікували календар свят та вихідних у червні.
- Вас також може зацікавити:
Можна читати в будь-який день: молитва святому Миколаю про захист від ворога і перемогу над злом
Сильні молитви для захисту бійців ЗСУ