RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

20 листопада

19 листопада

Всі новини

Мобілізація поштою: українцям роз’яснили, яка повістка вважається врученою

В територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки пояснили, що вважається належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК та СП за умов, якщо повістку вручають або надсилають поштою.

Пояснення опублікувала група комунікацій Закарпатського ОТЦК та СП.

Вони пояснюють, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560 про «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу при врученні повістки є особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, зокрема відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки. А також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки.

Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного у разі надсилання повістки поштою є:

  • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримання чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК та СП іншої адреси місця проживання.

Нагадаємо, раніше в Укрпошті розповіли, як виглядають повістки. Голова "Укрпошти" Ігор Смілянський вказав, що повістки, які розсилаються "Укрпоштою", виглядають як звичайні рекомендовані листи, який одержувач отримує під підпис.