Ідея зниження мобілізаційного віку є "хибним поглядом", адже перебудова армії під сучасну війну полягає не у питанні кількості людей, а у питанні їхньої якості.
На цьому для "УНІАН" наголосив військовослужбовцем Ігорем Луценком.
У нього поцікавились, як він ставиться до ідеї зниження мобілізаційного віку. Луценко сподівається, що цього ніколи не станеться:
"Я сподіваюся, що цього ніколи не станеться. Проблема не в широті бази, і її розширення наших проблем абсолютно не вирішить. За моїми простими спостереженнями на вулицях, у нас і так достатньо чоловіків призовного віку, які не в армії. Треба просто звертати увагу, чому так вийшло, що вони не в армії. І чому в нас СЗЧ (самовільне залишення частини - "Апостроф") стало в армії масовим явищем".
Він вважає спробу розв'язати наявні проблеми за рахунок молодих хлопців такою, що не принесе бажаного результату: "... ні до чого не приведе, - в один отвір буде затікати, а з іншого з такою ж швидкістю витікати, хоч з десятирічного віку мобілізуй. Призовники не бажатимуть воювати, йтимуть у самоволки тощо".
На думку військового, наразі потрібно якісно перебудовувати армію під сучасну війну: "... і тут ми рухаємося в хибному напрямку".
Вважає, що це не питання кількості людей, це питання їхньої якості:
"Тобто в мене, умовно кажучи, мої 10 інженерів можуть замінити 100 осіб. Якщо їм дати можливість адекватно працювати. Оскільки зараз армія під це не сильно заточена, відповідно, ми думаємо, як погасити пожежу додатковою кількістю мобілізованих. Вони не погасять цю пожежу. Тому я вважаю, що це питання - відволікання уваги, перекладання з хворої голови на здорову, ми не дивимося в суть проблеми, яка в нас перед очима".
З огляду на це Ігор Луценко вказав, що ідея "потрібно просто більше людей" - це дуже хибний погляд".
"Не допоможе "більше людей". У росіян все одно в рази більше людей. Все одно в них у рази більше техніки. Тут потрібно подивитися: у нас є низка зіркових підрозділів, які працюють, і просто за їхніми лекалами намагатися це масштабувати. Але для цього потрібна дуже сильна політична воля, тому що доведеться ухвалювати дуже болючі рішення щодо своїх друзів, кумів, сватів тощо", - говорить він.
Нагадаємо, 9 жовтня у Верховній Раді України схвалили в цілому проєкт закону щодо звільнення від мобілізації українців віком до 25 років. Мова про проєкт Закону №11379-д про внесення змін до деяких законів України щодо проходження військової служби під час мобілізації особами, які не досягли 25-річного віку. За словами Железняка, він отримав підтримку 311 народних обранців.