Військовослужбовець і юрист Валерій Нев звернув увагу на збір мовного активіста з Одеси Олександра Леоненка на порятунок його життя, вказав на ознаки корупції у цих діях і звернувся до банку та поліції.
Про це він написав у своєму акаунті "Імператор Мавіка" в Х.
Він зазначив, що мобілізований активіст ймовірно отримав дані про необхідну суму (500 тисяч гривень "на порятунок життя") від якоїсь особи у навчальному центрі, що можна трактувати як вимогу хабаря – кримінальний злочин за ст.369 УК України (максимальне покарання – 4 роки позбавлення волі).
"Якщо мої здогадки є вірними і пан Олександр цими грошима хоче відкупитися, то значить є той, хто назвав йому цю суму і дав ці терміни для сплати. Скоріш за все якийсь офіцер, який сидить там в Десні і замість того, щоб якісно підготовлювати людей до реалій війни і робити з них професійних солдат, бере хабарі і організовує саботаж у війську подібний цьому. Мене, як діючого військовослужбовця, який доєднався до сил оборони у перший же день повномасштабного вторгнення, м'яко кажучи, ДУЖЕ ОБУРЮЄ, що в нашій армії можуть бути такі недобросовісні офіцери", - написав він.
Військовослужбовець розповів про звернення до служби підтримки банку, на рахунок якого активіст збирає кошти, а також звернення до кіберполіції.
"Щоб з'явилася хоч якась конкретика з цього приводу, я спочатку звернувся до служби підтримки Монобанк і повідомив їх про ситуацію, а потім звернувся до кіберполіції щодо цієї ситуації", - зазначив військовослужбовець.
У "службі турботи" банку трактували дії Олександра як "шахрайство", про що двічі написав співробітник банку в діалогу з військовим.
Заяву про ознаки корупційного злочину в діях Олександра взяли на опрацювання у кіберполіції.
Нагадаємо, раніше "мовний активіст" Олександр Леоненко з Одеси оголосив про збір коштів "на порятунок свого життя" після того, як його мобілізували.
До цього він влаштував істерику в мережі, що його з нібито психіатричним діагнозом, примусово мобілізували і доставили в навчальний центр.