Багато українських бійців дуже виснажені, але більшість з них готові після кількох місяців відпочинку повернутись на фронт.
Про це написала у Facebook журналістка Олена Максименко.
"У нас два виходи звідси. Або смерть, або СЗЧ" - таку думку у різних формулюваннях я все частіше чую від військових на фронті. Так, є такі, що запевняють, що лишилися б воювати далі, якби була можливість законно демобілізуватися, але таких одиниці. Більшість стоять на тому, що виснажені за край і далі, і кілька місяців перепочили би вдома, вирішили би проблеми зі здоров'ям, побули би з рідними, а потім повернулися б до своїх. Хто має законні підстави, списуються", - написала журналістка.
Максименко зазначила, що Міноборони мало б підготувати законопроєкт про демобілізацію до кінця 2024 року, але не впоралось і перенесло терміни.
"Знаєте, що найбільш ранить (якщо не сказати, вкурвлює)? Що я не бачила про це ані в обговореннях фб, ані навіть в новинах. Дізналася, коли почала цілеспрямовано шукати. Тобто всім ок-норм такі розклади, запит на справедливість є лише в тої меншості, що страждає від її відсутності", - підкреслила журналістка.
Також вона звернула увагу щодо суду по справі Сергія Гнезділова, що у мережі вкотре обговорюють його вчинок, а не те, що до нього призвело.
"Так, деякі експерти кажуть, що демобілізація за даних розкладів неможлива. Може це і так, я ж бо не експерт. Але відсутність жодної комунікації щодо цього, відсутність бодай запиту на справедливість від більшості суспільства, розклад, коли шлях у військо є "квитком в один бік", все це може призвести до катастрофи", - написала Максименко.
Як повідомляв "Апостроф", відома українська поетка та військовослужбовиця Ярина Чорногуз висловила обурення, відвідавши судове засідання по справі Сергія Гнезділова. На її переконання, судді намагаються влаштувати показову розправу над чоловіком, який довгий час воював за свободу України.