RU  UA  EN

Субота, 11 січня
  • НБУ:USD 42.38
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.38
Суспільство

Новини

11 січня

10 січня

9 січня

Всі новини

​У СБУ розкрили подробиці взяття в полон військових КНДР на Курщині

Служба безпеки України поділилася деталями щодо взяття нашими Силами оборони в полон перших військовослужбовців Північної Кореї, які воювали за росіян у Курській області РФ.

Йдеться про двох військових Північної Кореї, одного з яких 9 січня 2025 року захопили бійці тактичної групи № 84 ССО, а іншого – воїни-десантники Збройних сил України, інформують в СБУ.

Зазначається, що полонені не розмовляють українською, англійською чи російською мовами. Тож спілкування з ними відбувається через перекладачів корейської мови у взаємодії із розвідкою Південної Кореї НРС.

В СБУ кажуть, що на момент взяття в полон один з іноземців мав при собі військовий квиток російського зразка, виданий на ім’я іншої особи із реєстрацією у Республіці Тува РФ. А інший взагалі був без документів.

"Під час допиту військовий КНДР, у якого знайшли квиток, сказав, що цей документ йому видали в Росії восени 2024 року. Тоді, за його словами, частина бойових підрозділів Північної Кореї протягом одного тижня проходила злагодження із угрупованнями окупантів. Сам він заявив, що народився у 2005 році, обіймав посаду стрільця і проходив військову службу у Північній Кореї із 2021 року. Цей полонений, так само як і російські військові на початку повномасштабного вторгнення, наголошує, що їхав нібито на навчання, а не на війну проти України", - йдеться в повідомленні.

Натомість інший військовополонений підтвердив свідчення свого "напарника". Частину відповідей на запитання давав письмово, оскільки у нього травмована щелепа. Цей полонений - 1999 року народження, а у війську КНДР служить з 2016 року на посаді снайпера-розвідника.

Нагадаємо, про те, що Сили оборони України взяли в полон на території Курської області РФ північнокорейських солдатів, 11 січня повідомив президент Володимир Зеленський, опублікувавши фото. Також глава держави доручив СБУ забезпечити журналістам доступ до цих полонених.