Україна переходить на систему охорони психічного здоров'я за європейськими стандартами. Для цього ухвалили новий відповідний закон.
Про це повідомив народний депутат, голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.
За його словами, закон засновано на рекомендаціях ВООЗ і ЄС, а також досвіді фахівців, які працюють у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?".
Тож відтепер будь-які рішення на державному, регіональному чи місцевому рівнях мають ухвалювати з урахуванням можливих ризиків на психічне здоров’я населення.
Основні положення документа містять важливі розділи і тези. Серед яких:
- Чіткий розподіл обов’язків між державою, громадськими організаціями та приватним сектором, а також доступ до послуг на рівні громад.
- Єдина термінологія та стандартизація послуг, мультидисциплінарний підхід для надання високоякісних послуг із психічного здоров’я.
- Створення національної комісії, яка координуватиме надання послуг у сфері ментального здоров’я.
- Запровадження сертифікації фахівців, що забезпечить якість послуг для пацієнтів.
- Створення самоврядних організацій, які навчатимуть фахівців галузі.
"Цей закон є важливим кроком у розбудові системи психічного здоров’я в Україні, що відповідає сучасним європейським стандартам", - наголосив Радуцький.
Також "Апостроф" повідомляв, що з 1 січня психіатричні огляди в Україні проходять за новою процедурою. Тепер довідки про таке проходження можуть видавати не всі медичні заклади, а частота обов’язкових оглядів залежить від професії.