Україна утримує російських військовополонених у п’яти спеціально створених для цього місцях і якомога далі від лінії фронту.
Про це повідомив керівник секретаріату робочої групи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко під час поїздки до Нью-Йорка разом із колишніми полоненими, які виступили перед членами Радбезу ООН, передає "Укрінформ".
Охріменко пояснив, що таке розташування від лінії фронту дає змогу мінімізувати можливі провокації. До того ж цього вимагає міжнародне гуманітарне право.
"Таких місць, нагадаю, у нашій державі п’ять: Захід-1, Захід-2, Центр-3, Захід-4 і Центр-5. Усі табори розташовані в глибині нашої держави - якомога далі від лінії фронту, щоб мінімізувати можливі провокації і, як того вимагає міжнародне гуманітарне право", - прокоментував посадовець.
А також акцентував, що Україна веде політику відкритості щодо утримання російських полонених.
"Моніторингова місія ООН, усі спецдоповідачі, які відвідують Україну, мають можливість переконатися, як Україна організувала питання утримання військовополонених ворогів", - уточнив Охріменко.
Слід додати, що Координаційний штаб із поводження з військовополоненими утворено 2022 року як допоміжний орган при Кабінеті міністрів України. Очолює його глава військової розвідки генерал-лейтенант Кирило Буданов. Основною метою Коордштабу є повернення громадян України - військових і цивільних - які опинилися в російських катівнях, а також належне поводження з російськими військовополоненими відповідно до норм і принципів міжнародного гуманітарного права.
"Апостроф" писав, що полонений російський солдат, який перед підписанням контракту з росармією відбував покарання у колонії, розповів про ставлення до нього в українському полоні.