RU  UA  EN

Субота, 8 лютого
  • НБУ:USD 41.15
  • НБУ:EUR 42.60
НБУ:USD  41.15
Суспільство

Новини

8 лютого

7 лютого

6 лютого

Всі новини

​"Прийшов на випускний зі зброєю і ледь не вбив вчительку історії": колишня заступниця міністра оборони України стала свідком злочину

Фото: facebook.com/ganna.maliar

Колишня заступниця міністра оборони України, юристка Ганна Маляр поділилася історією з особистого життя, навівши приклад хибності логіки при розслідуванні кримінальних злочинів.

Юристка згадала про це на тлі вбивства військового ТЦК напередодні в Полтавській області.

Маляр зазначила, що, скільки себе пам’ятає, то в Україні завжди були проблеми в сфері шкільної освіти.

"Коли я ще студенткою викладала в школі правознавство, один з учнів 11 класу, який провалив іспит з історії, прийшов на випускний зі зброєю і ледь не вбив вчительку історії. Можна звісно було сказати, що це через проблеми в освіті. Вони тоді теж були. І частково це було б правдою. Але не проблеми в освіті, як такі, спонукали цього хлопця вчинити замах на життя вчительки історії", - розповіла юристка.

До того ж в контексті цієї історії прокоментувала ситуацію зі стріляниною на працівника ТЦК. Мовляв, тисячі експертів у проблемах злочинності встановлювали причини вбивства працівника ТЦК, аналізуючи лише повідомлення про злочин в Інтернеті. Тоді як кримінологи сотні років вивчають вплив суспільних процесів на злочинність, але й досі ця тема має більше запитань ніж відповідей.

"Так само і під час розслідування конкретного злочину та судового процесу - далеко не завжди вдається встановити істину. Проте в Україні по одному повідомленню про вбивство, через кілька хвилин після оприлюднення новини, всі знають мотив і причину вчинення злочину. І головне - що робити, аби цього більше не сталось. Це так не працює. Щоб розібратись у причинах конкретного вбивства, його треба розслідувати. А не просто прочитати новину. Треба провести допити, експертизи, слідчий експеримент тощо. В результаті розслідування може з’ясуватись що завгодно", - зауважила ексзаступниця міністра оборони.

І додала, що не обов’язково конкретне вбивство є наслідком якихось процесів у суспільстві. Наразі - вад мобілізації.

"Підозрюваний може виявитись психічно нездоровим, може бути під дією наркотиків чи алкоголю або в стані афекту. Злочин може виявитись організованим саме з метою провокації і запуску ланцюгової реакції самосуду. Та, власне, може бути безліч сценаріїв і до істини наблизить тільки слідство. Не варто однозначно стверджувати, що це вбивство є прямим наслідком порушення прав громадян з боку ТЦК. Може й так, а може й ні. Це покаже слідство", - наголосила Маляр.

Нагадаємо, керівник спецпідрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України "Стугна" Дмитро Лінько стверджує, що виправдання вбивства військовослужбовця є формою співучасті цього вбивства. Про це військовослужбовець заявив, посилаючись на допис нардепки Мар'яни Безуглої на тлі вбивства співробітника ТЦК 1 лютого на Полтавщині.