У геополітичному житті виявили відчутний "патріархально-аб'юзивний вайб".
Про це на своїй сторінці у Facebook написала підприємниця, громадська активістка Вікторія Феофілова, надавши кілька прикладів.
"Думаю 8 березня - найкращий день написати те, про що я думаю останні тижні: вітаємо тріумфальне повернення men`s world. Зараз, коли у руля ці пристаркуваті мачо-мени у геополітичному житті з'явився відчутний патріархально-аб'юзивний вайб, який, я впевнена, жінки впізають одразу", - пише вона.
Серед таких аспектів називає, зокрема, наступні, адаптуючи їх у геополітичний контекст:
"Ти не можеш від мене піти, бо ми - одна сім'я (Україна частина росії назавжди, бо ми адіннарод!).
- Ти не можеш обирати, ти мусиш терпіти бо я - главний папа в домі (нравіцца нє нарвіцца - тєрпі мая красавіца).
- Я подарував тобі каблучку, а ти невдячна не цінуєш цього (Я дав вам джавеліни, а ви не дякуєте!).
- Ти сама винна, що я мушу з тобою бути грубим, ти погано себе поводила (Україна сама спровокувала росію, бо хотіла в НАТО).
- Я не даватиму тобі грошей, поки ти не станеш лагідною (Я зупиняю поставки зброї, поки ви не сядете за стіл переговорів).
- Я заберу твоїх дітей, бо ти негодяща мати (скіки там українських дітей вивезли до росії?).
- Якби ти не була в короткій сукні - тебе б не згвалтували (Якби ти прийшов у костюмі, переговори пройшли б краще).
- Ти не маєш виносити сміття з хати, на людях ховай синці і вдавай, що все добре (Навіщо це було казати на камери? Можна ж було колись там за закритими дверима).
- Ти маєш терпіти, бути лагідною, бути вдячною, уважною до моїх друзів навіть якщо вони тебе будуть принижувати, бити і гвалтувати, бо ми великі і сильні, а в тебе нічого нема і не буде (у вас немає сильних карт, а мій друг владімір робить все правильно, тож сідайте і домовляйтеся, і не смійте мені суперечити, бо я - великий і геніальний, а також маю гроші і ядерну зброю)".
Феофілова наголошує, що цей список можна продовжувати, проте суть зрозуміла:
"... ці чуваки просто дістали своє трохи поіржавіле і ущімльонне его і почали робити його грейт егейн на світовій арені...".
З огляду на це вона пояснює, як для себе трактує 8 березня:
"Тому для мене боротьба за жіночі права набуває ще більшого сенсу. Бо це не тільки про жінок - це про справедливість і захист, про сталість і людяність, про повагу і підтримку. Але нам тепер треба "бігти з усіх сил, щоб просто лишатися на місці" (с) Боротися за життя, за право бути собою, за право обирати - тільки в масштабах цілої країни. А може і Європи. А може і світу…".
Читайте також, як активістка та бойова офіцерка ЗСУ Тетяна Чорновол зізналась, що ще з дитинства має негативні асоціації зі святом 8 березня.