Журналістка Ярослава Міщенко описала ситуацію, яка склалася навколо Києво-Печерської Лаври та опублікувала фото, як представники УПЦ МП вивозили звідти на фурі майно.
"Знаєте, це що? Що за фура? Це одна з багатьох "котомок", з якою пішли з Лаври достойники з МП", - написала вона на своїй сторінці у Facebook.
"Вивозили все, нажите непосильною працею. Я фото зберегла, бо весь час бувала там в Лаврі і для себе це робила, і для репортажу. Момент був і історичний, і професійний. Витягла сьогодні, бо МП розкатало істерики, що держава зайшла в печери і "сплюндрувала". Підключилося одне підвідомче медіа грецькою мовою, щось типу церковної Раші тудей", - зазначила журналістка.
Вона підкреслила, що заповідник (читай держава) врешті решт мав зайти в печери.
"Бо, по-перше, слід порахувати, скільки мощей є і вибачте, в якому вони стані. Скільки років там не проводилася така перевірка? Десять? Двадцять? Тридцять? Чому кількість мощей відрізняється в різних джерелах? Ну нарешті слід знати це", - написала журналістка.
Також вона наголосила, що печери слід відкривати для поклоніння.
"Мами військових запитують мене кожного разу із настійливістю дітей, коли можна йти туди молитися. І в печерах слід налагоджувати духовне життя. Там мають служитися молебні, акафісти, а в печерних храмах - літургії. Вони для цього створювалися врешті-решт. І це має робити Українська Церква. Знаєте, а в таких словах як у нас моляться "За державу нашу Українську" там ніколи не молилися. В церковнослов'янських текстах це звучить, "за Богохранимую страну нашу" (я яку "страну" кожен розуміє по-своєму)", - розповіла Ярослава.
Журналістка зазначила, що там зараз служать старенькі монахи УПЦ МП і міністр "релігій" обіцяв, що вони лишаться в Лаврі.
"Хай живуть, хай моляться, як прості віряни, але не служать. Ну але Моспатріархат не має служити в печерах. Принаймні зараз.
І нарешті. Я згодна з тим, що в комісії, яка проводить огляд має бути присутній намісник Лаври Єпископ Авраамій. Купа тонкощів у догляді за преподобними. Він знає як, він знає, у кого спитати. Гарні священники, які перейшли до ПЦУ проходили послух в Лаврі, тому так я за присутність священника в комісії. Швидше б все пройшло...", - написала Ярослава.
Раніше у поліції спростували інформацію про нібито силовий захват Києво-Печерської лаври. 28 березня фахівці музейного комплексу розпочали планову інспекцію стану ближніх печер, розташованих на території заповідника.